Napisz list (jako Mały Książę ) do Narratora , w którym opiszesz historie swojej miłości do Róży.10-15 linijek Daje naj !!!!

Napisz list (jako Mały Książę ) do Narratora , w którym opiszesz historie swojej miłości do Róży.10-15 linijek Daje naj !!!!
Odpowiedź

„List do Małego Księcia” Zagubieni - Książę – jesteśmy, pod gwiazdami grzejemy ręce. Niebo śmieje się szeroko, nasze niebo to jednak coś więcej… Niespokojnie - Książę - żyjemy wśród szeptanych krucho skarg. Dzień do dnia się dodaje, w dobrą gwiazdę trzeba wierzyć nam… Nasze wieczne ucieczki – wycieczki, nasze wzdychanie w nieznane. Kiedy niebo cię olśni, wiesz, że zaczął się wielki taniec. Pod gwiazdami - Książę – jesteśmy, pod gwiazdami grzejemy ręce. Niebo śmieje się otwarcie i nie trzeba wtedy nic więcej. 0. Prawda czy fałsz? a) Jest to utwór liryczny. b) Jest to utwór biały (nierymowany). c) Jest to utwór prozaiczny. d) Jest to utwór refleksyjny, filozoficzny i żałobny. 1. Wypisz z tekstu po przykładzie: epitetu, (ewidentnej) metafory, apostrofy, rymu, powtórzenia. 2. Kim jest podmiot mówiący? Odpowiedz całym zdaniem. 3. Określ cechy podmiotu lirycznego, czyli przetłumacz przenośnie na język niemetaforyczny: a) W dobrą gwiazdę trzeba wierzyć nam – wiara w to, że… b) Nasze wzdychanie w nieznane – skłonność do… c) Niebo śmieje się otwarcie i nie trzeba wtedy nic więcej – umiejętność… 4. Nasze niebo to jednak coś więcej… Coś więcej od czego? Całym zdaniem. 5. Czym się różni wycieczka od ucieczki? Wskaż trzy różnice (od myślników, zaczynaj wielką literą, kończ kropką). 6. Zapytaj o wyróżnione tłem wyrazy. Np. wzdychanie – co? 7. Określ formę gramatyczną (liczba, rodzaj, przypadek) podkreślonych rzeczowników, a 4 odmiany, typy – pogrubionych

Dodaj swoją odpowiedź