Tajemniczy ogród - charakterystyka Mary Lennox

Mary Lennox miała około 10 lat. Jest główną bohaterką książki „Tajemniczy ogród”. Pochodziła z bogatej rodziny, mieszkającej w Indiach. Jej ojciec był urzędnikiem administracji kolonialnej, a matka uchodziła za słynną piękność. Oboje prowadzili życie towarzyskie, więc nie mieli czasu, by zająć się wychowywaniem dziewczynki. Nie opiekowali się nią, toteż wyrosła na egoistyczną i samolubną osóbkę. Gdy Mary miała 9 lat w jej rodzinnej miejscowości wybuchła epidemia cholery. Choroba odebrała jej rodziców i musiała udać się do swojego wuja, do Misselthwaite Manor w Anglii.

Twarz miała drobną i szczupłą, była mała, chuda i miała stale skwaszoną minę. Jej jasne, rzadkie włosy były żółte tak samo, jak twarzyczka, ponieważ urodziła się w Indiach i ciągle zapadała na zdrowiu, lecz po paru tygodniach pobytu u wuja nabrała wagi, jej twarz dostała zdrowych rumieńców.

Pobyt w Anglii nauczył ją wielu nowych rzeczy. W rodzinnym domu uchodziła za nieznośne, niesympatyczne dziecko, lecz z czasem zmieniła się w wesołą, pracowitą, wytrwałą dziewczynę. Zaczęła chodzić po ścieżkach prowadzących do różnych ogrodów, zwiedzała pokoje ogromnego domu, była ciekawa świata. Potrafiła dochować tajemnicy o odkryciu tajemniczego ogrodu. Gdy odkryła tajemnicę pana Cravena i odnalazła jego chorowitego syna okazała swą chęć pomocy innym i opiekuńczość.

Postać, którą opisałam, zasługuje na uznanie, ponieważ potrafiła zmienić swoje cechy charakteru i usposobienia. Doszłam do wniosku, że trochę dobroci i miłości potrafiło zmienić Mary. Wobec tego uważam ją za osobę pozytywną, godną naśladowania przez innych.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Tajemniczy ogród - charakterystyka Mary Lennox

Główną bohaterką lektury F.H. Burnett pt: "Tajemniczy ogród" jest Mary Lennox. Mary miała ciężkie dzieciństwo. Rodzice nie opiekowali się nią. Jedyną osobą, która czuwała nad nią, była jej opiekunka, a raczej służąca - Ajah. Mary...

Język polski

Tajemniczy ogród - charakterystyka Marry Lennox

Mary Lennox jest główną bohaterką powieści Frances Hodgson Burnett pt. "Tajemniczy Ogród".

Kiedyś w Indiach, twierdzono, że wśród znanych dziewczynek jest ona najbrzydszym i najbardziej niesympatycznym dzieckiem. Miała drobną, s...

Język polski

Charakterystyka Mary Lennox z ,,Tajemniczy ogród" pliss krótkie.

Charakterystyka Mary Lennox z ,,Tajemniczy ogród" pliss krótkie....

Język polski

charakterystyka Mary Lennox 'Tajemniczy ogród'

charakterystyka Mary Lennox 'Tajemniczy ogród'...

Język polski

Krótka charakterystyka mary lennox (okolo 1 strony)z książki Tajemniczy Ogród.. Proszę na teraz !!!!! Najlepiej swoimi slowami...... Daje naj

Krótka charakterystyka mary lennox (okolo 1 strony)z książki Tajemniczy Ogród.. Proszę na teraz !!!!! Najlepiej swoimi slowami...... Daje naj...