Proszę o pomoc w tym zadaniu . Ile kosztuje 1kg każdego z wymienionych towarów? wegiel 380zł za 1t .........zł za 1kg , jagody 2zł za 100g .........zł za kg , szynka 8,50zł za 25dag ......zł za 1kg , ckier waniliowy 0,95 zł za 10 g ........zł za 1kg, masł

Proszę o pomoc w tym zadaniu . Ile kosztuje 1kg każdego z wymienionych towarów? wegiel 380zł za 1t .........zł za 1kg , jagody 2zł za 100g .........zł za kg , szynka 8,50zł za 25dag ......zł za 1kg , ckier waniliowy 0,95 zł za 10 g ........zł za 1kg, masło 4,30 zł za 200g ........zł za 1kg , polędwica 4,40 zł za 10 dag .........zł za 1kg , cement 400zł za 1t ......zł za kg , kawa 0,52zł za 10g .............zł za 1kg
Odpowiedź

380zł:1000= 0,38zł         0,38zł za 1kg 2zł*10=20zł                    20zł za 1kg 8,5zł*4= 34zł                  34zł za 1kg 0,95zl*100= 95zł            95zł za 1kg 4,3zł*5= 21,5zł               21,5zł za 1kg 4,4zł*10=44zł                 44zł za 1kg 400zł;1000=0,4zł           0,4zł za 1 kg 0,52zł*100=52zł             52zł za 1kg

Dodaj swoją odpowiedź