Charakterystyka Aliny i Balladyny.

Balladyna i Alina są głównymi bohaterkami dramatu Juliusza Słowackiego. Ich matka była ubogą wdową. Razem z nią siostry mieszkały w leśnej chatce. Balladyna była starsza od Aliny i znacznie się od niej różniła. Balladyna była ładną dziewczyną. Miała brązowe włosy oraz czarne oczy. Miała też bladą cerę. Alina Była również piękna jak jej starsza siostra. Miała różaną cerę, usta koloru róży oraz fiołkowe oczy.
Początkowo Balladyna nie ujawniała swojej natury. Była bardzo cicha i zamknięta w sobie i leniwa. Nie wykonuje żadnych prac ani w domu, ani w polu. Wszystko robi za nią matka oraz Alina. Balladyna nie kocha swojej siostry, lecz udaje uczucie do niej. Balladyna dla małżeństwa z Kirkorem zabija Alinę, gdyż ta ma więcej malin w swoim dzbanku. Kirkor liczył się dla niej tylko i wyłącznie z powodu bogactwa. Dziewczyna kochała Grabca. Po dokonaniu morderstwa Balladyna staje się pewna siebie, przebiegła, bardzo silna i władcza.
Alina byłą całkowicie inna niż Balladyna. Była bardzo pogodną i wesołą dziewczyną. Była bardzo szczerą osobą. Wzbudzała wiele sympatii. Dziewczyna była gotowa i skłonna do poświęceń, gdyż miała bardzo dobre serce. Szczerze kochała Kirkora, w przeciwieństwie do Balladyny, jednak gdyby tylko siostra poprosiła o to, ona bez wahania oddałaby jej mężczyznę. Alina była bardzo pracowita. Potrafiła doceniać to, co ma i się tym cieszyć. Dla swoich najbliższych była bardzo dobra. Niestety, dziewczyna byłą za bardzo ufna.
Balladyna wzbudziła we mnie wiele negatywnych emocji. Była bardzo złą dziewczyną. Alina natomiast bardzo mi się spodobała, gdyż była bardzo mila i urocza.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka dwóch sióstr z książki pt" Balladyna". Charakterystyka Aliny i Balladyny daje naj

Charakterystyka dwóch sióstr z książki pt" Balladyna". Charakterystyka Aliny i Balladyny daje naj...

Język polski

Charakterystyka Aliny i Balladyny proszę szybko pilne sprawa życia i śmierci

Charakterystyka Aliny i Balladyny proszę szybko pilne sprawa życia i śmierci...

Język polski

charakterystyka aliny lub balladyny

charakterystyka aliny lub balladyny...

Język polski

charakterystyka aliny i balladyny

charakterystyka aliny i balladyny...

Język polski

  charakterystyka aliny i balladyny z dramatu słowackiego pt. "balladyna"   dam naj        

  charakterystyka aliny i balladyny z dramatu słowackiego pt. "balladyna"   dam naj        ...

Język polski

Charakterystyka Aliny i Balladyny ( SAME CYTATY !!!!!!!! ) WEDŁUG PUNKTÓW 1)PRZEDSTAWIENIE POSTACI ----> KIM SĄ 2) CECHY CHARAKTERU 3)CECHY USPOSOBNIENIA  4) STOSUNEK DO ŚWIATA ( Z CZEGO WYNIKA ) PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ 

Charakterystyka Aliny i Balladyny ( SAME CYTATY !!!!!!!! ) WEDŁUG PUNKTÓW 1)PRZEDSTAWIENIE POSTACI ----> KIM SĄ 2) CECHY CHARAKTERU 3)CECHY USPOSOBNIENIA  4) STOSUNEK DO ŚWIATA ( Z CZEGO WYNIKA ) PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ ...