Napisz plan wydarzeń z lektury "Zemsta" Aleksandra Fredry, proszę na jutro! Minimalnie 15.

Napisz plan wydarzeń z lektury "Zemsta" Aleksandra Fredry, proszę na jutro! Minimalnie 15.
Odpowiedź
Katusia13

1. Plany małżeńskie Cześnika. 2. Przybycie Papkina. 3. Petraktacje małżeńskie Papkina w imieniu Cześnika. 4. Spotkanie Klary i Wacława. 5. Naprawa muru granicznego przez Rejenta. 6. Bójka o mur. 7. Wacław jeńcem Papkina. 8. Pomysł Klary i spotkanie Wacława, Podstoliny. 9. Oświadczyny Papkina. 10. Wyzwanie Rejenta przez Cześnika na pojedynek. 11. Podstolina u Rejenta. 12. Zgoda Rejenta na pojedynek. 13. Testament Papkina. 14. Ślub Wacława i Klary. 15. Sąsiedzka zgoda.

syriuszrobal

Akt I 1. Małżeńskie plany Cześnika. 2. Przybycie Papkina. 3. Pogawędka Papkina z Podstoliną. 4. Spotkanie Klary i Wacława. 5. Walka o mur. 6. Wacław oddaje się w niewolę Papkinowi. Akt II 1. Papkin przyprowadza jeńca do Cześnika. 2. Maciej Raptusiewicz wygania Wacława. 3. Wacław przekupuje Papkina. 4. Rozmowa Wacława z Klarą. 5. Spotkanie Wacława z Podstoliną. 6. Papkin wyznaje miłość Klarze. 7. Cześnik wyzywa rejenta na pojedynek. Akt III 1. Pisanie pozwu sądowego - nakłanianie murarzy do nieprawdziwych zeznań. 2. Rejent namawia Wacława na ślub z Podstoliną. 3. Odwiedziny Papkina. 4. Nagłe pojawienie się Podstoliny. 5. Wyrzucenie Papkina z domu Rejenta. Akt IV 1. Przygotowania Cześnika do pojedynku. 2. Wieści o zdradzie Podstoliny. 3. Obawy Papkina o własne życie. 4. Zemsta Cześnika. 5. Ślub Klary i Wacława. 6. Zgoda Cześnika i Rejenta.

Dodaj swoją odpowiedź