Streszczenie pierwszego rozdziału książki Alfreda Szklarskiego pt. "Tomek w krainie kangurów" .

Książka ?Tomek w krainie kangurów? jest jedną z moich ulubionych. Incydent, który opiszę wydarzył się na lekcji historii.
Tomek chciał zemścić się na Pawluku, za jego zdradę na zajęciach z geografii. Pawluk był rówieśnikiem Wilmowskiego, który uczył się najlepiej klasy. Zabrzmiał dzwonek na lekcję. Uczniowie weszli do sali. W tych zajęciach brał także udział inspektor. Lekcja mijała zwyczajnie, jak w każdy inny dzień. Nauczyciel wyjaśnił dokładnie nowy temat i pochylił się nad dziennikiem. Wtedy Tomek wyjął z kieszeni pudełeczko, z którego wyskoczył na kołnierzyk Pawluka chrząszcz. Nauczyciel wywołał prymusa na środek klasy do odpowiedzi. Na wszystkie pytania odpowiadał bezbłędnie. Kiedy zaczął powtarzać nowy materiał, poruszył gwałtownie głową. Po chwili sytuacja powtórzyła się. Chłopiec przesunął ręką po szyi i błyskawicznie cofnął dłoń, na której ujrzał owada. Natychmiast zaczął przejmująco krzyczeć i nerwowo potrząsać ręką. Chrząszcz wylądował na twarzy inspektora, który ze strachu podskoczył. Rozpoczęła się wilka afera. Nauczyciel ukarał surowo Pawluka i wyszedł wraz za swoim zdenerwowanym przełożonym. Tomek ucieszył się że jego plan zemsty się powiódł. Przyjmował gratulacje od zadowolonych kolegów. Po zakończeniu wszystkich zajęć wraz z Jurkiem opuścili szkołę.

Moje wypracowanie zostało sprawdzone przez moją nauczycielkę polskiego.

PROSZĘ O KOMENTARZE!!!