Historia wczoraj i dziś kl 4podsumowanie działu 1 str 30 zad 4 Ustal których polskich symboli narodowych dotyczą poszczególnie opisy ●Jej barwy symbolizują szlachetność i czystość zamiarów oraz odwagę i waleczność ●Jego autorem jest Józef Wybicki ●Jest to najstarszy polski symbol narodowy Zad 6 Wskaż zdania prawdziwe ●Autorem słów polskiego hymnu narodowego jest Józef Wybicki ●Stolicą Mazowsza jest Poznań ●Nie można być jednocześnie patriotą i patriotą lookalnym ●Najmniejszą grupą społecznościową jest rodzina ●Na terenie polski mieszkają tylko Polacy ●Rodzice uczniów są częścią społeczności szkoły Zad 7 Wskaż nazwy mniejszości etnicznych żyjących w Polsce Niemcy,Łemkowie,Polacy,Karaimi,Tatarzy,Ukraińcy,Litwini,Białorusini,Romowie Plis pomożecie to na jutro pan zbiera zeszyty!!!

Zad. 1 1) flaga 2) hymn 3) godło Zad.2 Kolejno: P, F, F, P, F, P. Zad. 3 Łemkowie, Karaimi, Tatarzy, Romowie.. Liczę na naj :D