Opis obrazu "Upadek Ikara"

obraz Pietera Bruegla Pt: „Upadek Ikara” przedstawia Ikara tonącego w morzu i codzienne życie zwykłych ludzi.

Na pierwszym planie obrazu widać człowieka, który orze ziemię (za pomocą konia) na wysokim brzegu morza. Uwagę przyciąga jego czerwona koszula znajdująca się pod szarą szatą.

W lewym górnym rogu widnieje panorama miasta i gór.
Natomiast w prawym górnym rogu możemy dostrzec olbrzymi promień słońca pod którym znajduje się morze.
Sam środek malowidła malarz zarezerwował dla Pasterza który pilnuje owiec w towarzystwie psa.
Gdy spojrzymy w prawą stronę arcydzieła z pewnością ujrzymy statek, na którym znajdują się kupcy rozmawiający o swoich interesach
w prawym dolnym rogu widzimy słabo rzucającego się w oczy wędkarza łowiącego ryby na brzegu morza.
Jednak nie jest on tak niezauważalny jak Ikar, znajdujący się tuż nad głową wędkarza.
Mimo iż jest to główny bohater autor przedstawił go jako najbardziej niezauważalną postać na tym obrazie, ponieważ każdy z przedstawionych przez twórcę postaci był tak zajęty swoimi sprawami że nie dostrzegł śmierci Ikara nawet wędkarz który był najbliżej całego zdarzenia.

Rozmyślając nad tym dziełem dojdziemy do wniosku że żadnej z postaci nie możemy obwinić za śmierć Ikara, ponieważ każda z nich robi to co do niej należy. Jednak wystarczyło tylko trochę zainteresowania otoczeniem i kto wie może Ikar by przeżył.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

"Upadek Ikara"- P. Brugel-opis obrazu

Obraz nosi tytuł "Upadek "Ikara" narysowany przez Pitera Bruegla w 1558r.
Temat nawiązuje do mitu o Ikarze i Dedalu, przedstawia scenę upadku Ikara do morza.
Na pierwszym planie obrazu widać wzgórze, na którym chłop or...

Język polski

"Upadek Ikara" - opis obrazu

Pieter Bruegl jest autorem obrazu pt. „Upadek Ikara”. Malarz ten żył w latach ok. 1528-1569, był to najwybitniejszy malarz niderlandzki XVI wieku. Nie ograniczał się do jednej tematyki, podejmował się malowania m.in. tematów biblijnych i...

Język polski

Opis obrazu Pietera Breugela pt. "Upadek Ikara".

Na pierwszym planie widzimy mężczyznę na polu.Postać orzącego jest ... Na drugim planie widać morze po którym pływają statki. Morze otaczają skały w oddali widać miasto. W tle dostrzegamy światło zachodzącego słońca. W prawym dolnym...

Język polski

Opis obrazu Petera Bruegla "Upadek Ikara".

Ilustracja przedstawia reprodukcję obrazu Petera Bruegla pt. "Upadek Ikara".
Na pierwszym planie widać chłopa idącego za drewnianym pługiem ciągniętym przez konia. Postać ubrana jest w czerwoną koszulę i zieloną narzutę. ...

Plastyka

Upadek Ikara-opis obrazu.

Obraz pt. Upadek Ikara został namalowany przez Marc Chagall w 1975 roku. Marc Chagall jest jednym ze słynnych malarzy XX wieku. Żył w latach 1887- 1985. Jego obraz nawiązuje do greckiego mitu "Dedal i Ikar". Obraz został namalowany z...