Zadanie 1. a) 1 a = 10 m * 10 m = 100 m² = 0,01 ha 1 ha = 100 a = 100 m * 100 m = 10000 m² 0,01 ha * 300 a = 3 ha Odp. Pole pana Marka ma 3 hektary. b) 100 a = 10000 m² P = 300 a b = 50 m [latex]P = a * b \\ a = frac{P}{b} \\ a= frac{300~a}{50~m} \\ a= frac{30000~m^2}{50~m} \\ a=600~m[/latex] Odp. Długość tego pola wynosi 600 metrów. c) 1 t = 1000 kg 1 q (kwintal) = 100 kg 3 ha * 90 q = 270 q 270 q = 27 t Odp. Pan Marek ze swojego pola może zebrać około 27 ton ziarna. Zadanie 2. Obliczam, ile ławek zakupiono. 30 : 2 = 15 Obliczam cenę krzeseł. 30 * 65 zł = 1950 zł Obliczam, ile kosztują ławki 3750 zł - 1950 zł = 1800 zł Obliczam cenę jednej ławki 1800 zł : 15 = 120 zł Odp. Jedna ławka kosztowała 120 złotych. Zadanie 3. 24,40 zł * 0,25 kg = 6,10 zł 20 zł - 6,10 zł = 13,90 zł II sposób 1 kg = 100 dag 1 dag = 0,01 kg 24,40 zł : 100 dag = 0,2440 zł 0,2440 zł * 25 dag = 6,10 zł 20 zł - 6,10 zł = 13,90 zł Odp. Z 20 złotych Basia dostanie 13,90 złotych reszty. Zadanie 4. 1 dm = 10 cm [latex]a=4~dm=40~cm \\ b=4~dm=40~cm \\ c=30~cm \\ V=a cdot b cdot c \\ V=40 cdot 40 cdot 30 \\ V=48000~cm^3 \\ 1~l=1~dm^3~~~~~~~~1~dm^3=1000~cm^3 \\ 48000~cm^3=48~dm^3=48~l[/latex] Odp. W tym akwarium zmieści się 40 litrów wody. Zadanie 5. 7:30 + 2 godziny = 9:30 + 45 minut = 10:15 Czas przejazdu pociągu od stacji Połowa do stacji Półtora to 2 godziny 45 minut Obliczam średnią prędkość pociągu [latex]t=2 frac{3}{4}~h = 2,75~h \\ S=300~km \\ V= frac{S}{t} \\ V= frac{300~km}{2,75~h} \\ V approx 109 frac{km}{h} [/latex] Odp. Pociąg ekspresowy jechał ze średnią prędkością 109 km/h.
Pomóżcie!!!!!! Muszę to robić do 20:00
Daje naj!!!!
Z.1. Prostokątne pole pana Marka ma 300 a.
a) ile hektarów powierzchni ma to pole?
..........................................................................
b) ile wynosi długość tego pola, jeśli jego szerokość jest równa 50 m?
..........................................................................................
c) pan Marek zasiał na swoim polu kukurydzę. Z 1 ha udanej plantacji może zebrać ok. 90 kwintali suchego ziarna. Ile ton ziarna może zebrać pan Marek ze swojego pola?
.........................................................................................................
Z.2. Za nowe krzesła i ławki do sali szkolnej zapłacono 3750 zł. Zakupiono 30 krzeseł - dwa razy więcej niż ławek. Koszt jednego krzesła to 65 zł. Ile kosztowała jedna ławka?
......................................................................
Z.3. Basia kupiła 0,25 kg szynki po 24,40 zł za kilogram. Ile dostanie reszty z 20 zł?
....................................................................................................
Z.4. Oblicz ile litrów wody zmieści się w akwarium w kształcie prostopadłościanu, którego wysokość jest równa 30 cm, a podstawą jest kwadrat o boku 4 dm.
.............................................................................................
Z.5. Pociąg ekspresowy wyjechał ze stacji Połowa o godz. 7:30. Do stacji Półtora przyjechał tego samego dnia o godz. 10:15. Z jaką średnią prędkością jechał ten pociąg, jeśli odległość miedzy stacjami Połowa i Półtora jest równa 300 km? Wynik podaj w przybliżeniu do całości.
...........................................................................................
Odpowiedź
Dodaj swoją odpowiedź