1kg rodzynek kosztuje 20 zł , ile kosztuje 20 dag , a ile kosztuje 250 g ? 1kg cukierków kosztuje 30 zł ile kosztuje 300g , ile kosztuje 500g ?

1kg rodzynek kosztuje 20 zł , ile kosztuje 20 dag , a ile kosztuje 250 g ? 1kg cukierków kosztuje 30 zł ile kosztuje 300g , ile kosztuje 500g ?
Odpowiedź

1 kg rodzynek kosztuje  20,- zł    20 dag = 20/100 x 20 = 4 zł                            250 g =  20 zł/ 1000g x 250 g = 5 zł 1 kg cukierków kosztuje 30,- zł    300g = 30 x 0,3 = 9 zł                                                      500g = 30 x 0,5 = 15 zł

Dodaj swoją odpowiedź