Charakterystyka Rudego

Rudy, jego prawdziwe dane brzmią Jan Bytnar. Urodził się 6 maja 1921 r. Zmarł na skutek odniesionych ran przez gestapo 30 marca 1943 r. Był harcmistrzem i członkiem podziemnej organizacji "Wawer", dowódca plutonu GS i podporucznikiem AK.

Miał on piegowatą twarz oraz rudawe włosy. Jego oczy i czoło odzwierciedlały dużą inteligencję. Był drobnym i szczupłym młodzieńcem, ale mimo wyglądu zewnętrznego był bardzo sprężysty i silny. Dążył on do wytyczonych przez siebie celów. Był ambitny i starał się pokonywać własne słabości. Posiadał przeróżne talenty, na przykład kulinarne. Na początku nie wychodziło mu to za dobrze, lecz zawsze dążył do wytyczonego przez siebie celu, dlatego po pewnym czasie stał się doskonałym kucharzem.

Był wybitnie uzdolniony i ku mojemu zdziwieniu nie był leniwy, co u ludzi uzdolnionych jest rzadkością. Rudy był "skromnym, powściągliwym mózgowcem", każdą sprawę musiał dokładnie przemyśleć, a ponieważ niezmiernie lubił dumać w samotności, sprawiało mu to przyjemność. Często powracał do świata uczuć i miłości, gdzie szukał swojej wymarzonej przygody.

Janek mocno cenił sobie przyjaźń. Doświadczył jej w swoim krótkim życiu, była ona piękna i pełna poświęceń. Gdy został złapany przez gestapo, jego przyjaciele natychmiast zaczęli planować akcje odbicia go. Akcja była udana - zdołano odzyskać przyjaciela. Niestety Rudy był tak pobity i wyczerpany, że zmarł na skutek odniesionych ran. Nie tylko Zośka i Alek, ale i inni chłopcy byli mu wierni i oddani do końca.

Myślę, że Rudy to wspaniała postać, która dba o dobro innych. Wszyscy byli sobie oddani i wierni, z pewnością każdy chciałby nie takich kolegów, jakich miał Jam Bytnar.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Rudego.

Jan Bytnar był harcmistrzem, członkiem podziemnej organizacji ?Wawer?, dowódcą plutonu GS, podporucznika AK. Urodzony dnia 6.05.1921r., zmarł na skutek skatowania przez gestapo dnia 30.03.1943r. Odznaczony Krzyżem Walecznym. Miał pseudonim ?R...

Język polski

Charakterystyka Rudego.

Jan Bytnar był harcmistrzem, członkiem podziemnej organizacji „Wawer”, dowódcą plutonu GS, podporucznika AK. Urodzony dnia 6.05.1921r., zmarł na skutek skatowania przez gestapo dnia 30.03.1943r. Odznaczony Krzyżem Walecznym. Miał pseudoni...

Język polski

Charakterystyka Rudego

Jan Bytnar był harcmistrzem, członkiem podziemnej organizacji „Wawer”, dowódcą plutonu GS, podporucznika AK. Urodzony dnia 6.05.1921r., zmarł na skutek skatowania przez gestapo dnia 30.03.1943r. Odznaczony Krzyżem Walecznym. Miał pseudoni...

Język polski

Charakterystyka Rudego (Jana Bytnara)

Jednym z głównych bohaterów lektury Aleksandra Kamińskiego pt: "Kamienie na szaniec" jest Jan Bytnar - Rudy. Bardzo poruszył mnie jego los, więc postanowiłam go opisać.

Janek Bytnar urodził się 6 maja 1921r. Jego ojciec był profe...

Język polski

Charakterystyka Rudego "Kamienie na Szaniec".

Jednym z głównych bohaterów "Kamieni na Szaniec" A. Kamińskiego był Jan Bytnar urodzony 6 maja 1921 r. w Warszawie. Pochodził z rodziny inteligenckiej, matka jego była pedagogiem, ojciec opiekował się niepełnosprawnymi dziećmi. W domu Jan...

Język polski

Charakterystyka Rudego bohatera "Kamieni na szaniec".

„Rudy” to pseudonim Jana Bytnara, jednego z głównych bohaterów książki Aleksandra Kamińskiego pt. „Kamienie na szaniec”. Był to w czasach okupacji hitlerowskiej członek podziemnej organizacji „Wawer”. Mieszkał w domu inteligenck...