1.ile zaplacimy za jeden dzien pracy zarowki; a] 23W, b]100W. zaloz koszt energi rowny 50zł/kwh.........pomocy,,,pilne

1.ile zaplacimy za jeden dzien pracy zarowki; a] 23W, b]100W. zaloz koszt energi rowny 50zł/kwh.........pomocy,,,pilne
Odpowiedź

dane : t = 12 h P₁ = 23 W P₂ = 100 W 1 kWh = 0,50 zł 1. obliczam pracę jaką wykonał prąd płynąc przez razówki  P = W / t W = P * t W₁ = 23 W * 12 h = 276 Wh = 0,276 kWh W₂ = 100 W *12 h = 12000 Wh = 1,2 kWh 2. obliczam koszt : 1 kWh = 0,5 zł  0,276 * 0,5 zł = 0,138 zł    żarówka o mocy 23 W 1,2 kWh = 1,2 *0,5 zł = 0,6 zł   żarówka o mocy 100 W Wniosek : im większa moc ma żarówka tym większy koszt jej użytkowania ( przy założeniu że pracują w tym samym czasie )

Dodaj swoją odpowiedź