"Syzyfowe prace" - rozprawka

Teza rozprawki: "Syzyfowe prace" są "radosnym hymnem życia na przekór wszystkiemu"

Utwór Stefana Żeromskiego opowiada o niezwykle ciężkim dla Polaków okresie zaborów. Marcin Borowicz jest głównym bohaterem powieści "Syzyfowe prace". Jest on mieszkańcem terenów objętych rusyfikacją. Życie chłopca, jak i całej młodzieży żyjącej w tym okresie było przepełnione rozterkami, trudnościami, problemami. Mimo tego zdarzały się również radosne chwile.

Marcin znajdował dużo radości w przyjazdach do rodzinnych Gawronek, w spotkaniach z marką, która była bardzo ważną dla niego postacią. Borowicz kochał matkę, u jej boku czuł się bezpieczny i usprawiedliwiony ze wszystkich przewinień. Pobyt w domu był zawsze dla chłopca chwilą odpoczynku, oderwania się od trosk i kłopotów, były to niezwykle radosne chwile.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Dlaczego "Syzyfowe prace"? - rozprawka.

Dlaczego "Syzyfowe prace"? - rozprawka....

Język polski

Syzyfowe prace - rozprawka

Teza rozprawki: "Syzyfowe prace" są "radosnym hymnem życia na przekór wszystkiemu"

Utwór Stefana Żeromskiego opowiada o niezwykle ciężkim dla Polaków okresie zaborów. Marcin Borowicz jest głównym bohaterem powieści "Syzyfowe pra...

Język polski

"Syzyfowe prace" radosnym hymnem życia na przekór wszystkiemu - rozprawka.

Ostatnio postanowiłam przeczytać lekturę Stefana Żeromskiego "Syzyfowe prace". Skłoniło mnie do tego zaintrygowanie wywołane podzielonymi zdaniami na temat powieści. Niektórzy czytelnicy są przekonani, że "Syzyfowe prace&qu...

Język polski

"Syzyfowe prace" - trafny tytuł? Rozprawka.

Teza:
"Syzyfowe prace" to trafny tytuł dla powieści Stefana Żeromskiego, postaram się to udowodnić następującymi argumentami:
Na początku tytuł powieści miał brzmieć "Andrzej Radek, czyli syzyfowe prace". Andrzej Radek pochodzi...

Język polski

Syzyfowe prace są "radosnym hymnem życia na przekór wszystkiemu" - rozprawka

Utwór Stefana Żeromskiego opowiada o niezwykle ciężkim dla Polaków okresie zaborów. Marcin Borowicz jest głównym bohaterem powieści "Syzyfowe prace". Jest on mieszkańcem terenów objętych rusyfikacją. Życie chłopca, jak i całej młodz...