Wyjaśni sentencje „Jedynie dzieci wiedzą czego szukają". Sentencje z „Małego Księcia”

Tylko one wiedzą czego szukają ponieważ nie ma dla nich rzeczy niemożliwych do osiągnięcia i zrobienia. One nie zdają sobie sprawy z tego, że w czymś mogą być złe i myślą, że każda droga stoi przed nimi otworem. Wiedza nie ogranicza ich tak jak ludzi dorosłych, wiec kiedy coś zobaczą i im się to spodoba za wszelką cenę dążą do osiągnięcia tego i nie poddają się zbyt łatwo tak jak dorośli. Dzieci wiedzą czego szukają, bo szukają najczęściej rzeczy prostych jak miłość drugiej osoby. O nie nie wiedzą zbyt wiele o życiu i znają tylko parę rzeczy, dzięki czemu dokładnie wiedzą co chcą osiągnąć. W życiu dorosłych ta " wiedza" o wiele bardziej się komplikuje.