Charakterystyka Maryli Cuthbert, bohaterki książki pt. "Ania z Zielonego Wzgórza.

Maryla Cuthbert to osoba starsza,wysoka szczupła ciemnowłosa wraz ze swoim bratem Mateuszem wychowują zabraną z sierocińca Anie Shirley.Mieszkają na wzgórzu nazwanym przez Anię Zielonym.
Maryla zajmuje się domem i wychowanię Ani, dla której była początkowo surowa Maryla jest osoba małomówną.Zawsze ukrywa swoje uczucia nigdy nie okazuje słabości.Jest wymagająca od siebie i innych w życiu kieruje się rozsądkiem.Po wielu latach nieszczęśliwej miłości do ojca Gilberta,przebywa tylko z bratem.W momęcie gdy Ania pojawiła się na zielonym wzgórzu głównym i chyba jedynym celem życiu Maryli jest opieka nad dziewczynką.Zalerzy jej aby dobrze wychować Anię, chociaż na początku jest zła że nie jest ona chłopcem.Wychowując i przebywając z wesołą Anią, Maryla odnajduje szczęście.Miłość do Ani zdecydowanie ją odmieniło.

Dodaj swoją odpowiedź