1. Drewniany dwór , w którym przyszedł na świat Tadeusz Kościuszko . ( Napisz , kiedy i gdzie się urodził . Podaj też nazwę państwa w którym obecnie znajduje się ta miejscowość ) . 2.Tadeusz Kościuszko jako nastolatek . W młodości otrzymał solidne wykształcenia napisz jakie . 3 . Kościuszko czwarty od prawej w latach wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych przestaw jego dokonania w Ameryce . 4. Tadeusz Kościuszko z orderem Virtuti Militari uzyskanym podczas wojny w obronie Konstytucji 3 maja .Wyjaśnij jego rolę w tej wojnie . 5 . Przysięga Kościuszki na Rynku w Krakowie . Napisz , dlaczego przysięgał . 6 . Tadeusz Kościuszko pada ranny w bitwie pod Maciejowicami . Wyjaśnij , co się tam stało z nim i jego armią . 7 .Car Paweł i ułaskawia Kościuszkę po śmierci Katarzyny II . Napisz , kiedy to nastąpiło i co potem zrobił Kościuszko. 8 .Tadeusz Kościuszko przed śmiercią . Zmarł w Szawajcarii w 1817 roku . Wyjaśnij , dlaczego nie wrócił do Polski podczas wojen napoleońskich .

Tadeusz Kościuszko ur się 4 lutego 1746 w mereczowszczyznie zm 15 października 1817r w solurze. Inżynier wojskowy fortyfikator polski i amerykański generał uczestnik wojny o niepodległość stanów Zjednoczonych. Tadeusz przysięga na rynku w Krakowie w roku 1794r w.