Nel Rawlison charakterystyka.

Nel Rawlison jest ośmioletnią Angielką. Ma jasne, blond włosy, drobną budowę ciała i delikatne rysy twarzy. Mieszka wraz z ojcem Panem Rawlisonem w Port-Saidzie. Jej matka, podobnie jak jej przyjaciela Stasia Tarkowskiego zmarła. Dziewczyna jest bardzo miła, wesoła, sprytna oraz wytrzymała.
Podczas "wycieczki" przez Afrykę zachorowała na febrę. Mimo ciężkich chwil i niezawodnej pomocy Stasia, Nel powraca do zdrowia. Angielka w czasie tej przygody poznała także dwójkę Murzynów Kalego i Meę. Wraz z dziewczynką, Stasiem , Kalim i Meą pustynie i puszczę przemierza pies Saba. Podczas "podróży"chwilami Nel bała się Saby m. in. wtedy kiedy odgryzł głowy martwych zwierząt.
Nel to bardzo rozważna i dzielna osoba. Moim zdaniem zasługuje na uznanie czytelnika i miano bohatera.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Nel Rawlison charakterystyka.

Nel Rawilson, podczas akcji powieści ma osiem lat i mieszka w Port-Saidzie. Jest rodowitą Angielką, ma tylko ojca, gdyż jej matka zmarła, gdy Nel była jeszcze bardzo mała. Wyznaje wiarę chrześcijańską.
Nel, często była porównywana...

Język polski

Charakterystyka Nel Rawlison bohaterki powieści pt. W pustyni i w puszczy H.Sienkiewicza

Nel Rawlison to pierwszoplanowa bohaterka powieści pt. „W pustyni i w puszczy” H. Sienkiewicza. Dziewczynka ma osiem lat, jasne włosy, zielonkawe oczy i dużo wdzięku. Jest angielką, jej tata to pan Rawlison, jeden z dyrektorów kompanii Kan...

Język polski

Charakterystyka Nel Rawlison.

Nel Rawlison była jedną z głównych postaci powieści Henryka Sienkiewicza pt.,,W pustyni i w puszczy".
Podczas toczenia się akcji powieści Nel była ośmioletnią angielką. Jej matka zmarła, gdy Nel miała osiem lat. Była córką ...

Język polski

Charakterystyka Stasia Tarkowskiego, Nel Rawlison oraz opisy przyrody - Burza Piaskowa."W pustyni i w puszczy".

Głównym bohaterem powieści Henryka Sienkiewicza Pt. „W pustyni i w puszczy” jest Staś Tarkowski. Jego matka była Francuzką, a ojciec Polakiem. Urodził się i wychował w Port Saidzie. W chwili rozpoczęcia swojej przygody ma czternaście ...

Język polski

Charakterystyka bohaterów Ktoś opisze? Chodzi mi o Nel Rawlison z Pustyni i puszczy.

Charakterystyka bohaterów Ktoś opisze? Chodzi mi o Nel Rawlison z Pustyni i puszczy....