Dlaczego Bł. Bronisław Markiewicz został ogłoszonym Świętym? (Podaj trzy przyczyny, krótko) NA JUTRO ! Daje naj ;)

1.POWOŁANIE. Po uzyskaniu świadectwa dojrzałości, czując się powołany do kapłaństwa, młody Bronisław wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Ukończywszy przewidziane studia, dnia 15 września 1867 roku  został wyświęcony na kapłana. 2. BYŁ DOŚWIADCZANY PRZEZ BOGA. A mimo to nie zwątpił.  Z powodu surowego trybu życia i odmienności klimatu Ks. Markiewicz zachorował na gruźlicę płuc. Stan jego zdrowia był tak ciężki, że uważano go za bliskiego śmierci. 3. POMAGAŁ BIEDNYM. Zakładał szkoły dla ubogich i uczył dzieci za darmo.W świadectwach  i wspomnieniach tych, którzy zetknęli się osobiście z błogosławionym Bronisławem, jest podkreślane w sposób szczególny jego wielkie umiłowanie Boga i bliźniego, zwłaszcza dzieci i młodzieży najbiedniejszej, zaniedbanej, opuszczonej i sierocej. Im poświęcił całego siebie przejawiając głębokie pragnienie przygarnięcia jak największej ich liczby i ofiarowania im ludzkiej życzliwości i dobroci, której odczuwali tak wielki brak.