Proszę o Odpowiedź! Daję Naj!!! Przepraszam, że tak dużo! Na poziomie klasy V Te wszystkie zadania są o pisowni ,,nie" z różnymi częściami mowy. Zad.1 Bieliznę nosimy ....................... dla ciepła. Chodzi o to, że można ją często prać, a ubranie .

Proszę o Odpowiedź! Daję Naj!!! Przepraszam, że tak dużo! Na poziomie klasy V Te wszystkie zadania są o pisowni ,,nie" z różnymi częściami mowy. Zad.1 Bieliznę nosimy ....................... dla ciepła. Chodzi o to, że można ją często prać, a ubranie ................. . Dlatego wykonywana jest z lnu, bawełny, jedwabiu. Gotowanie i częste pranie bielizny z lnu .........................., len Ubrania natomiast wykonywane bywają najczęściej z wełny lub tworzyw sztucznych. Materiały te ........................ być gotowane, wełna na przykład po wygotowaniu staje się ..............................., zbita. ............................. i wełny gorącym żelazkiem jest podstawowym warunkiem utrzymania właściwego wyglądu ubrań wykonanych z tego materiału. ......................................... wyglądają też ubrania z innych materiałów . 1 W odpowiednie miejsca wpisz wyrazy wraz z praktykułą "nie". miła, bawić się, pierwszy, zwinność, który, odważny, wczoraj,robi, tak, przestrzeganie, ćwierć, dyskresja, zrobiono, miło. czasowniki:........................... rzeczowniki:........................... przymiotniki:......................... przysłówki:............................. liczebniki:................................. zaimki:....................................... Zad.2 Uzasadnij pisonię wyrazów : nie rzadziej - nieporządek- niezły- nie trzeci- Zad.3 Do podanych przymiotników i przysłówków dopisz brakujące formy stopnia równego, wyższego i najwyższego. ............................ - nie mądrzej - ................................. ............................ - ...................... - nie najmądrzejszy ............................ - ...................... - nie najlepszy Zad. 4 Wpisz nie, zaznacz szereg, w którym wszystkie przykłady pisze się łącznie z partykułą nie. a) ........łatwy, .......łatwiej, .......nawiść, .............chęć b).........cierpliwić się, ...........dużo, ...........wiele, .........przyjaciel c) ........najmilszy , ..........sprawiedliwy, ..............chodzić, ...........często d) ........tutaj, ............pogoda, ............mów, ............dwa Zad.5 Przepisz, uzupełniając zwiazki wyrazowe rzeczownikami, utworzonymi od podanych czasowników. nie spełnić - niespełnione obietnice nie wykonać-....................... zadania nie używać - ........................ lekarstw nie przestrzegać - ............... przepisów nie utrzymywać - ............... porządku nie wskazywać - ..................winnego nie dopuszczać - ................. do egzaminu Zad. 6 Dopisz wyrazy o podobnym znaczeniu zawierające partykułę nie. podejrzliwie- pominąć - zabronony - konieczny- zapamiętać- bałagan - roztargnienie - nudno - sprzeciwić się- przeoczenie DZIĘKUJĘ JEŻELI KOMUŚ SIĘ UDA!!!!!!!!!!!
Odpowiedź

Zad.3 ..nie mądrze.... -      nie mądrzej      - ...nie najmądrzej.... ...nie mądry..... - ..nie  mądrzejszy.. - nie najmądrzejszy ...nie dobry... ..- ...nie lepszy............- nie najlepszy

Dodaj swoją odpowiedź