Jak napisać list? - przykład

Nagłówek
Miejsce i data w prawym górnym rogu

Zwrot do adresata
Droga Babciu,

Treść listu
pamiętaj o pisaniu wielką literą znaków grzecznościowych, czyli: Ciebie Ty itd.

Twój Podpis

Przykładowy list


Lublin, 01.03. 2020 r.
Droga Babciu!

Na wstępie chciałbym Cię serdecznie pozdrowić. Jak się czujesz? Mam nadzieję, że dobrze. Dzisiaj miałem dobry dzień. Jak zwykle poszedłem rano do szkoły.

Pierwsza lekcja to był Polski. Mieliśmy recytowanie fraszek Kochanowskiego. Pani kazała recytować mnie pierwszemu. Wybrałem cztery krótkie fraszki. Niestety pomyliłem się w jednej i dostałem 4 zamiast 5. Nie załamałem się jednak bo następnym razem nauczę się więcej. Kolejnym przedmiotem była historia, mieliśmy sprawdzian ze społeczeństwa, lecz uczyłem się dużo i liczę na 4. Potem, na 20-minutowej przerwie poszliśmy na obiad, większość osób jak zwykle się wpychała, więc nie zjadłem zupy. Po obiedzie była matematyka, na której mieliśmy poprawę sprawdzianu z geometrii, dostałem z niego 4. Nie jestem najlepszy z matmy, więc ucieszyłem się tą oceną.

Ostatnią lekcją była przyroda. Uczyliśmy się na niej o zwierzętach mieszkających na sawannach. Dowiedziałem się na niej kilka interesujących faktów ze świata zwierząt, bo jak wiesz, lubię je. Potem poszedłem do domu, zjadłem obiad i teraz piszę do Ciebie ten list. A jak Tobie Babciu minął ten dzień? Koniecznie napisz.

Pozdrawiam,
Twój wnuk Tomek

Dodaj swoją odpowiedź
Język angielski

Jak napisać list po angielsku i poproszę o przykład na obojętny temat ponieważ w poniedziałek pisze list a nie wiem jak go napisać .

Jak napisać list po angielsku i poproszę o przykład na obojętny temat ponieważ w poniedziałek pisze list a nie wiem jak go napisać ....

Język polski

jak napisać list oficjalny jak wiecie to dajcie przykład MAM NA JUTRO PILNIE PROSZE

jak napisać list oficjalny jak wiecie to dajcie przykład MAM NA JUTRO PILNIE PROSZE...

Podstawy przedsiębiorczości

300pkt - przedsiębiorczość/polski Jak napisać list motywacyjny i CV: budowa, informacje jakie należy umieścić, porady, wskazówki itp. Podać przykład jednego i drugiego. Bezsensowne odpowiedzi, plagiaty, spam itd. zostaną usunięte.

300pkt - przedsiębiorczość/polski Jak napisać list motywacyjny i CV: budowa, informacje jakie należy umieścić, porady, wskazówki itp. Podać przykład jednego i drugiego. Bezsensowne odpowiedzi, plagiaty, spam itd. zostaną usunięte....

Język polski

Podaj przykład jak napisać list do współczesnych ludożerców.

Podaj przykład jak napisać list do współczesnych ludożerców....

Język polski

Jak napisać list do koleżanki wyrazu szacunku Podaj przykład Dam NAJ

Jak napisać list do koleżanki wyrazu szacunku Podaj przykład Dam NAJ...

Język polski

Jak napisać list do świętego Mikołaja ? Podajcie przykład listu taki swój .

Jak napisać list do świętego Mikołaja ? Podajcie przykład listu taki swój ....