Proszę napiszcie mi opis pana Kleksa -Kim jest? -Jak wygląda? -Co najczęściej ubiera? -Umiejętności pana Kleksa? -Za co można polubić pana Kleksa? Daję naj jak ktoś się postara :]

Pan klęsk jest tytułowym bohaterem lektury. Jest on Nauczycielem u szkole dla chłopców na literę "A" Jego rysy twarzy są specyficzne. nosił długa siwa brodę i piegi które kupował zawsze świeże. Zazwyczaj nosił długi brązowy płaszcz. Pan klęsk umiał zmieniać sny swoich uczniów. Z pigułek potrafił wyczarować wyśmienite jedzenie. Również dzięki swojej magi leczył pęknięte lustra. Pana klęska można polubić za wielką charyzmę i za to ze nawet w nieoczekiwanym momencie potrafi pomoc.