Jak wykonać zadanie z matematyki typu: Ania kupiła 6,59 dag ciastek 12 zł za kilogram i 2,45 kg cukierków 6 zł za kilogram. Zapłaciła banknotem ...( jakimś tam 10 zł czy nie wiem) ile zostało jej groszy reszty. To przykład wymyślony przeze mnie prosze o

Jak wykonać zadanie z matematyki typu: Ania kupiła 6,59 dag ciastek 12 zł za kilogram i 2,45 kg cukierków 6 zł za kilogram. Zapłaciła banknotem ...( jakimś tam 10 zł czy nie wiem) ile zostało jej groszy reszty. To przykład wymyślony przeze mnie prosze o pomoc
Odpowiedź

Aby obliczyc cene trzeba pomnozyc cene*ilość np. 6,59kg*12zł;  2,45*6zł Dodasz do siebie te dwa wyniki i masz cene zakupow teraz 10zł-(cena zakupow)= Zadanie rozwiazane! :) sorry ze bez wynikow ale nie mam przy sobie kalkulatora  mysle ze wytlumaczylam w miare ok

Przychodzę z pomocą. Kiedyś miałam z tym duży problem. No więc 12 zł za 100 dag wiec liczę ile za 1 dag wiec dziele przez 100 0.12 zł za 1 dag , mnożenia to razy ile tam miało być ×6.59 0.7908 zł za 6.59 dag wychodzi mi ●○○○○ tera cuksy I tu trochę podobnie 6 zł za 1 kg czyli 100dag czyli dziele przez 100 żeby zobaczyć ile za 1 dag• 0.06 zł za 1 dag □ mnoże razy 245 14.7 za 2.45 kg I tera ta reszta czy coś 14.7 +0.7908=15.49zł No wiec jej nie starczy :(( Obym pomógła chociąż trosze

Dodaj swoją odpowiedź