Odpowiedz na pytania: 1. Co to modlitwa? 2. Jak nażywa się modlitwa której nauczył nas Pan Jezus? 3. Kto powinien się modlić? 4. Co oznacza słowo "amen"? 5. Wymień kolory poszczególnych okresów liturgicznych. 6. Wymień 7 sakramentów świętych. 7. Wy

Odpowiedz na pytania: 1. Co to modlitwa? 2. Jak nażywa się modlitwa której nauczył nas Pan Jezus? 3. Kto powinien się modlić? 4. Co oznacza słowo "amen"? 5. Wymień kolory poszczególnych okresów liturgicznych. 6. Wymień 7 sakramentów świętych. 7. Wymień części różańca. 8. Kim jest Matka P.Jezus a kim Jego Ojciec? 9. W jakim mieście urodził się Pan Jezus? 10. Kim jest anioł? 11. Anioł, który stał się wrogiem Boga i ludzi nazywa się............... 12. Kto stworzył anioły? 13. Jak nazywali się pierwsi rodzice? 14. Kogo nazywamy Ojcem Narodów? 15. Jak brzmi 4 przykazanie Boże? 16. Dlaczego jesteśmy dziećmi Bożymi?
Odpowiedź
WieeszaK

1. Modlitwa to rozmowa z Panem Bogiem. 2.Ojcze Nasz 3. Wszyscy 4. 5. 6. chrzest bierzmowanie eucharystia pokuta namaszczenie chorych kapłaństwo małżeństwo 7. radosna światła bolesna chwalebna 8. 9. Betlejem 10. 11. diabeł 12. 13. Adam i Ewa 14. Pana Jezusa 15. Czcij ojca swego i matkę swoją 16. Te co nie są napisane to nie wiem. Mam nadzieje ze pomogłam :)

seban12345

1.Modlitwa to prośba skierowana do Boga , Jezusa , Ducha św. ,Maryi bądź jakiegoś świętego, również ppodziękowanie i przeproszenie za coś . 2.Pan Jezus nauczył momodlitwy błagalnej . 3.Wszyscy ludzie 4.Amen -niech tak się stanie 5.Fioletowy , zielony , czerwony , niebieski (nie jest to napisane po kolei) 6.Chrzest , Bierzmowanie , Najświętrzy Sakrament , Pokuta, Namaszczenie chorych , Kapłaństwo i Małżeństwo 7.Radosna , Światła , Bolesna i Chwalebna 8.Matką jest Maryja , a Ojcem Pan Bóg 9.Betlejem w Palestynie 10.Anioł jest tak jakby "pomocnikiem Boga" 11.nie wiem 12.Bóg 13.nie wiem 14.nie wiem 15.Czcij ojca swego i matkę swoją 16.Ponieważ zostaliśmy włączeni do grona Kościoła na Chrzcie świętym

Dodaj swoją odpowiedź