Czym twoim zdaniem różni się pokolenie Alka, Zośki i Rudego od dzisiejszej młodzieży? (Kamienie na szaniec)

Moim zdaniem pokolenie Alka, Zośki i Rudego bardzo różni się od współczesnej młodzieży. W niniejszej rozprawce postaram się podać argumenty udowadniające prawdziwość powyższej tezy.
Po pierwsze w tamtych czasach uczniowie bardziej przykładali się do nauki i byli systematyczniejsi, ponieważ nie mieli czegoś takiego jak ?Prawa ucznia?, każdy musiał podporządkowywać się nauczycielowi. Jednego dnia mogło być nawet pięć klasówek. Drugim argumentem, są wszelkiego rodzaju ?media elektroniczne?, których nie było w tamtym okresie. W dobie, w której przyszło nam żyć mamy łatwy dostęp do internetu. Prawie każdy w swoim domu ma komputer, telewizor lub jakąś konsolę do gier. Jednak kilkadziesiąt lat temu młodzież nawet nie wiedziała, co oznaczają takie słowa jak ?Internet?, ?Komputer? były to dla nich pojęcia abstrakcyjne. W wolnym czasie nastoletni chłopcy i dziewczęta woleli czytać wartościowe książki, słuchać radia lub wychodzić na dwór. Trzeci i ostatni argument to stosunek do osób starszych. Wiele młodych ludzi odnosi się z pogardą i lekceważeniem do osób w średnim wieku. Gdy na przykład do autobusu wejdzie jakaś staruszka, bądź kobieta w ciąży to zaczynamy wypatrywać zza okna autobusu ?kosmitów?, udając, że nie widzimy osoby, której moglibyśmy ustąpić miejsca. Kiedyś takie zachowanie byłoby nie do pomyślenia. Osoby młode z powagą i godnością odnosiły się do nauczycieli, rodziców, sąsiadów, a teraz w XXI w. uczeń pyskuje do nauczyciela i broni go jeszcze jakieś prawo? Po prostu brak mi słów.
Mam nadzieję, że moje argumenty przekonały was. Myślę, że możemy się wiele nauczyć od naszych starszych kolegów.

Dodaj swoją odpowiedź