Charakterystyka Ani Shirley "Ania z Zielonego Wzgórza"

Bardzo zaciekawiły mnie przygody Ani Shirley tytułowej bohaterki powieści Lucy Mound Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza". Zaimponowały mi jej cechy i żywiołowy charakter.

11-letnia dziewczynka była chuda. Miała drobną, bladą, piegowatą twarz; rysy jej buzi były wyraziste, a zielone oczy tętniły życiem. Usta Ani były duże, natomiast włosy rude, których sama nie cierpiała.

Na początku bohaterka była płaczliwa, łatwo ulegała emocjom, często wpadała w zachwyt, gniew. Anna Shirley miała potrzebę mówienia o własnych przeżyciach, marzeniach, była nie zwykle wrażliwa na piękno przyrody, miała także zdolność wymyślania, nadawania i wyszukiwania elementom przyrody pięknych dla niej nazw, to była dziewczynka z bogatą wyobraźnią.

Bohaterka książki w stosunku do otoczenia była miła, życzliwa dla innych osób, nawiązywała dużą uwagę do własnego wyglądu, odpowiedzialna w różnych sprawach, potrafiła być upartą osobą. Starała być się lubiana przez mieszkańców Avonlea, koleżanki oraz nauczycielki, z czasem stała się opanowana, poważniejsza, pogodniejsza, nie wpadała w rozpacz, nie straciła także nic z radości świata, umiała wybaczać.

Moim zdaniem główna bohaterka książki "Ania z Zielonego Wzgórza" jest godna naśladowania.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Ani Shirley ('Ania z Zielonego Wzgórza")

Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. "Ania z Zielonego Wzgórza". Ania urodziła się w Nowej Szkocji. Jej rodzice byli nauczycielami. Gdy Ania miała trzy miesiące, umarli. Od tej pory mała sierotka mieszkała u r...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley - „Ania z Zielonego Wzgórza” L. M. Montgomery.

Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Mooud Montgomery pt ?Ania z Zielonego Wzgórza?. Miała około 11 lat. Urodziła się w Nowej Szkocji, jej rodzice Walter i Berta byli nauczycielami. Zmarli kiedy Ania miała trzy miesiące na febrę...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley.

Ania Shirley jest główną bohaterką powieści pt. "Ania z Zielonego Wzgórza". Urodziła się w Nowej Szkocji. Jej rodzice Walter i Betty byli nauczyciel...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley.

Ania Shirley, główna bohaterka obyczajowej powieści pt.: "Ania z Zielonego Wzgórza", była śliczną dziewczyną. Miała olbrzymie zielone oczy, które ...

Język polski

Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego wzgórza" - Życie jest piękne.

Lucy Maud Montgomery to autorka książek dla młodzieży. Prace pisarską zaczęła tuż po studiach jednak bez większych rezultatów. Dopiero wydana w Kanadzie w 1908 roku „Ania z Zielonego Wzgórza” pr...