Charakterystyka Zenka Wójcika z lektury "Ten Obcy".

"Obcy" nazywał się zenek wójcik ,uciekł z domu ponieważ jego ojciec po smierci matki zaczął pić i to bardzo dużo . Zenek poczuł się niepotrzebny ojcu czuł ze tylko zawadza .postanowił odnależc wuja antoniego -brata jego mamy.wuj miał robić przy moście w strykowie.chłopiec mieszkał we Wrocławiu.przezył wiele przygód .miał około 16 lat był lekkomyślny zapraszając swoich kolegów do "sportu" czyl i kradzieży jabłek.lecz były i takie chwile gdzie wykazał się odwagą ratujac życie małemu chłopcu.wskoczył na wóz narazajac swoje zycie i zjechał na polanę.chłopiec był ubrany w poniszczone spodnie brudną koszule i witrówkę na głowie.lubił zwierzęta miedzy innymi psa dunaja.był skryty i małomówny.miał honor wolał krasc niz powiedziec ze jest głodny.pokochał ule iz dlatego ze ona pierwsza go poznała dla niego ula była jedyna na swiecie.dlamnie byłby on super kolegą.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Zenka Wójcika z lektury "Ten Obcy".

Głównym bohaterem lektury p.t.:„ Ten Obcy” jest Zenek Wójcik, szesnastoletni chłopak pochodzący z Wrocławia. Jego matka nie żyła, a ojciec alkoholik nie interesował się synem. Dlatego Zenek uciekł z domu, by na własną rękę szukać...

Język polski

Charakterystyka Zenka Wójcika z lektury "Ten Obcy".

Zenek Wójcik

Mieszkał we Wrocławiu z ojcem, jego matka nie żyła. Zdecydował się na porzucenie domu, bowiem ojciec pił, nie żywił wobec syna żadnych cieplejszych uczuć, odrzucał go. Stało się to przyczyną tragedii chłopca, ...

Język polski

Charakterystyka Zenka Wójcika z lektury "Ten obcy" I. Jurgielewiczowej.

główny bohater lektury,nie miał matki,ojciec alkoholik nie chciał się nim opiekować,uciekł z domu,poszukuje wujka Antoniego Janicy,mimo że ma ogromny żal do ojca i wiele przez niego wycierpiał nie mówi o nim źle;kocha wujka Antosia,jest ...

Język polski

Charakterystyka Zenka Wójcika z lektury pt. "Ten Obcy".

Zenek Wójcik jest jednym z bohaterów książki Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy". Zenek był starszy od reszty bohaterów. Miał może czternaście, może nawet szesnaście lat. Jego matka dawno zmarła, natomiast ojciec był alkohol...

Język polski

Charakterystyka Zenka Wójcika z lektury 'Ten Obcy'.

Zenek Wójcik to główny bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. 'Ten Obcy" . Gdy zmarła jego matka ,chłopiec został skazany na wychowywania przez ojca. Rodzic niestety wszystkie zarobione pieniądze wydawał na alkohol. Bił syna i ni...