Charakterystyka Bilba Bagginsa.

Charakterystyka Bilbo Bagginsa
Bilbo Bggins był zacnym, szanowanym hobbitem . Jego matka pochodziła z rodu Tuków po której odziedziczył umiejętność posługiwania się magią i żyłkę do podróżowania . Ojciec Bungo Baggins , który przekazał Bilbowi zamiłowanie do spokoju i przesiadywania we własnym domu . Bilbo mieszkał on w Shire w Hobbitonie na a raczej w Pagórku .
Z reguły hobbici są niscy , pulchni mają bujna kędzierzawą kręconą czuprynę oraz krótkie owłosione nogi .Sporych rozmiarów brzuszki pozwalają zapinać serdaczki , które są ich ulubionym ubiorem tylko na jeden guzik .Nie lubią zmian .Bilbo nie odbiegał od tej reguły .
Przed swoja pierwsza wyprawą Baggins prowadził spokojny tryb życia , był raczej leniwym domatorem lubiącym wygodę a zarazem gościnny i nieco lękliwy . Lubił przyrządzać i pichcić różnego rodzaju potrawy , które ze smakiem zjadał . Jednym z jego ulubionych zajęć było palenie fajki . Lubił również zapraszać do siebie gości i bardzo gościnnie ich przyjmował , lecz denerwował się kiedy przychodzili do niego niezapowiedziani przybysze jak miało to miejsce kiedy do domu hobbita przyszło 12 krasnoludów .
Podczas wyprawy w hobbicie ujawniły się ciekawe umiejętności . Między innymi była to zdolność do bezszelestnego poruszania się , posługiwanie się bronią, o których sam Bilbo zapewnie nie wiedział . Ponadto gdy znalazł pierścień posiadł zdolność bycia niewidzialnym .W ciężkich chwilach hobbit nie skąpił odwagą i walecznością był wytrwały oraz prawdomówny . Jego lojalność drużynie była niezastąpiona .
Po powrocie do domu nasz bohater hojnie rozdawał różne prezenty . Po zakończonej przygodzie Bilbo był mądrzejszy i bardziej inteligentny . Serdecznie witał swoich przyjaciół . Baggins od chwili kiedy wyszedł za próg swego domu pokochał wędrówki i przygody więc stał się podróżnikiem a nie domatorem jakim dawniej był.


Błaro14

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Bilba Bagginsa :D Tylko nie z neta

Charakterystyka Bilba Bagginsa :D Tylko nie z neta...

Język polski

Bez czego Bilbo nie ruszał się z domu ? Dam naj! ( charakterystyka Bilba Bagginsa z Hobbita)

Bez czego Bilbo nie ruszał się z domu ? Dam naj! ( charakterystyka Bilba Bagginsa z Hobbita)...

Język polski

Krótka charakterystyka Bilba Bagginsa i Gandalfa. Potrzebne na teraz!!

Krótka charakterystyka Bilba Bagginsa i Gandalfa. Potrzebne na teraz!!...

Język polski

charakterystyka bilba bagginsa z cytatami

charakterystyka bilba bagginsa z cytatami...

Język polski

Proszę o szybką odpowiedź! Charakterystyka Bilba Bagginsa

Proszę o szybką odpowiedź! Charakterystyka Bilba Bagginsa...

Język polski

Charakterystyka Bilba Bagginsa. Proszę o nie długie, ale na temat odpowiedzi! Daje naj!

Charakterystyka Bilba Bagginsa. Proszę o nie długie, ale na temat odpowiedzi! Daje naj!...