Charakterystyka Bilba Bagginsa.

Charakterystyka Bilbo Bagginsa
Bilbo Bggins był zacnym, szanowanym hobbitem . Jego matka pochodziła z rodu Tuków po której odziedziczył umiejętność posługiwania się magią i żyłkę do podróżowania . Ojciec Bungo Baggins , który przekazał Bilbowi zamiłowanie do spokoju i przesiadywania we własnym domu . Bilbo mieszkał on w Shire w Hobbitonie na a raczej w Pagórku .
Z reguły hobbici są niscy , pulchni mają bujna kędzierzawą kręconą czuprynę oraz krótkie owłosione nogi .Sporych rozmiarów brzuszki pozwalają zapinać serdaczki , które są ich ulubionym ubiorem tylko na jeden guzik .Nie lubią zmian .Bilbo nie odbiegał od tej reguły .
Przed swoja pierwsza wyprawą Baggins prowadził spokojny tryb życia , był raczej leniwym domatorem lubiącym wygodę a zarazem gościnny i nieco lękliwy . Lubił przyrządzać i pichcić różnego rodzaju potrawy , które ze smakiem zjadał . Jednym z jego ulubionych zajęć było palenie fajki . Lubił również zapraszać do siebie gości i bardzo gościnnie ich przyjmował , lecz denerwował się kiedy przychodzili do niego niezapowiedziani przybysze jak miało to miejsce kiedy do domu hobbita przyszło 12 krasnoludów .
Podczas wyprawy w hobbicie ujawniły się ciekawe umiejętności . Między innymi była to zdolność do bezszelestnego poruszania się , posługiwanie się bronią, o których sam Bilbo zapewnie nie wiedział . Ponadto gdy znalazł pierścień posiadł zdolność bycia niewidzialnym .W ciężkich chwilach hobbit nie skąpił odwagą i walecznością był wytrwały oraz prawdomówny . Jego lojalność drużynie była niezastąpiona .
Po powrocie do domu nasz bohater hojnie rozdawał różne prezenty . Po zakończonej przygodzie Bilbo był mądrzejszy i bardziej inteligentny . Serdecznie witał swoich przyjaciół . Baggins od chwili kiedy wyszedł za próg swego domu pokochał wędrówki i przygody więc stał się podróżnikiem a nie domatorem jakim dawniej był.


Błaro14

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Bilba Bagginsa :D Tylko nie z neta

Charakterystyka Bilba Bagginsa :D Tylko nie z neta...

Język polski

Charakterystyka Bilba Bagginsa - "Hobbit"

Bilbo Baggins był głównym bohaterem powieści J. R. R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem”.

Był to człowiek zamożny o niskim wzroście. Głowa, jak i stopy porośnięte były brunatnym włosem. Hobbit nie musiał nosić obu...

Język polski

Charakterystyka Bilba Bagginsa.

Charakterystyka Bilbo Bagginsa
Bilbo Bggins był zacnym, szanowanym hobbitem . Jego matka pochodziła z rodu Tuków po której odziedziczył umiejętność posługiwania się magią i żyłkę do podróżowania . Ojciec Bungo Baggins , który pr...

Język polski

Charakterystyka Bilba Bagginsa - J. R. R. Tolkien "Hobbit czyli tam i z powrotem"

Bilbo Baggins jest głównym bohaterem powieści J. R. R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem”.

Bilbo to Hobbit niewielkiego wzrostu. Charakteryzuje się szczególną budową ciała. Posiada nieprzeciętnej wielkości stopy o tward...

Język polski

Charakterystyka Bilba Bagginsa.

Bilbo Baggins, to tytułowy hobbit z powieści J.R.R. Tolkiena pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Był on synem Bunga Bagginsa i Belladonny Tuk, po której miał odziedziczyć „ziarenko dziwactwa”. Bilbo był bardzo zamożny, mieszkał w ...

Język polski

Charakterystyka Bilba Bagginsa.

Autor "Władcy pierścieni", J.R.R. Tolkien, ukazał w swojej powieści wielu fantastycznych bohaterów. Wymyślona przez niego kraina zamieszkiwana jest przez rodziny trolli, krasnali czy smoków. Są to stworzenia, które od dawna funkcj...