Dokończ każde z podanych wypowiedzeń na dwa sposoby - tak aby powstały zdania złożone podrzędnie i współrzędnie. Lubię czytać książki... Lubię czytać książki... Zakwitły drzewa... Zakwitły drzewa... Spóźniłem się na lekcje... Spóźniłem się na le

Dokończ każde z podanych wypowiedzeń na dwa sposoby - tak aby powstały zdania złożone podrzędnie i współrzędnie. Lubię czytać książki... Lubię czytać książki... Zakwitły drzewa... Zakwitły drzewa... Spóźniłem się na lekcje... Spóźniłem się na lekcje... PLOSE pomoże ktoś? Dam NAJ ^^
Odpowiedź

Lubię czytać książki i oglądać telewizję. - zd. współrzędne Lubię czytać książki, które mają rozbudowaną faubłę i ciekawe i dialogi.- zd. podrzędne Zakwitły drzewa, więc wszędzie zrobiło się zielono. - zd. współrzędne Zakwitły drzewa, które na zimę zrzuciły liście. zd. podrzędne Spóźniłem się na lekcję, więc dostałem upomnienie od nauczyciela.  zd. współrzędne Spóźniłem się na lekcję, ponieważ spóźniłem się na autobus. - zd. podrzędne

Lubię czytać książki, szczególnie gdy pada deszcz. Lubię czytać książki i pisać wiersze. Zakwitły drzewa, gdy tylko zrobiło się cieplej Zakwitły drzewa i wyglądają pięknie Spóźniłem się na lekcje, ponieważ zaspałem. Spóźniłem się na lekcje i nie mogłem podać konkretnego powodu.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Dokończ każde z podanych wypowiedzeń na dwa sposoby - tak aby powstały zdania złożone podrzędnie i współrzędnie. Lubię czytać książki... Lubię czytać książki... Zakwitły drzewa... Zakwitły drzewa... Spóźniłem się na lekcje... Spóźniłem się na le

Dokończ każde z podanych wypowiedzeń na dwa sposoby - tak aby powstały zdania złożone podrzędnie i współrzędnie. Lubię czytać książki... Lubię czytać książki... Zakwitły drzewa... Zakwitły drzewa... Spóźniłem się na ...