Charakterystyka Tomka Sawyera

Tomek Sawyer to główny bohater lektury "Przygody Tomka Sawyera". Mieszka w miasteczku St.Petersburg, ma około 12 lat. Jest sierotą, wychowuje go ciotka Polly. Ma przyrodnie rodzeństwo - brata Sida i siostrę Mary. Nosi przezwisko Czarny Mściciel Hiszpańskich Wód.

Tomek jest szczupły i wysoki. Zdobią go ciemne, krótkie, kręcone włosy oraz duże, niebieskie oczy jak ocean. Na co dzień ubiera spodnie na szelkach i płócienną koszulę, natomiast "drugie ubranie", które nosi do kościoła, to koszula z marynarskim kołnierzem, słomkowy kapelusz i buty.

Tomek nie lubi chodzić do szkoły, niechętnie uczy się. Zdaniem nauczycieli jest zdolny, lecz leniwy, a w rzeczywistości jest inteligentnym i bystrym chłopcem. Bohater stara się być w centrum zainteresowania, marząc o tym, aby jego nazwisko stało się sławne. Zawsze potrafił oszukać ciotkę, a dzięki swej roztropności wychodzi cało z każdej opresji. Ma bujną wyobraźnię i najczęściej to on wpada na szalone pomysły. Czasami Tomek czuje się niekochany i nikomu niepotrzebny. Chłopiec zawsze uparcie dąży do celu. Bohater jest bardzo odważny, był świadkiem morderstwa na cmentarzu. Ciotka Polly twierdzi, że to urwis o złotym sercu.

Moim zdaniem Tomek to miły chłopak, ale nie potrafi tego wyrazić. Chciałabym mieć takiego kolegę. Myślę, że Tomek to świetny chłopak.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

jak napisać recęzję   charakterystyka tomka sawyera która strona   streszczenie tomka sawyera

jak napisać recęzję   charakterystyka tomka sawyera która strona   streszczenie tomka sawyera...

Język polski

CHARAKTERYSTYKA TOMKA SAWYERA : 1.przedstawienie postaci 2.wygląd bohatera 3.zainteresowania Tomka 4.cechy charakteru 5.ocena postaci poproszę o pomoc (na górze macie wskazówki) dam dużo punktów i ocenę

CHARAKTERYSTYKA TOMKA SAWYERA : 1.przedstawienie postaci 2.wygląd bohatera 3.zainteresowania Tomka 4.cechy charakteru 5.ocena postaci poproszę o pomoc (na górze macie wskazówki) dam dużo punktów i ocenę...

Język polski

Charakterystyka tomka sawyera 10p. Pls na jutro

Charakterystyka tomka sawyera 10p. Pls na jutro...

Język polski

wygląd i charakterystyka Tomka Sawyera

wygląd i charakterystyka Tomka Sawyera...

Język polski

charakterystyka tomka sawyera a)przedstawienie postaci b)cechy uosobienia c)cechycharakteru prosze o szybka odpowiedzi

charakterystyka tomka sawyera a)przedstawienie postaci b)cechy uosobienia c)cechycharakteru prosze o szybka odpowiedzi...

Język polski

Czy to może być jako Charakterystyka Tomka Sawyera? Tomek Sawyer jest sierotą. Po śmierci matki, razem z młodszym bratem, zamieszkał u ciotki Polly, która się nimi opiekowała. Tomek ma około 10 lat, jest szczupły, wysportowany (szybki, zwinny), ma kręcon

Czy to może być jako Charakterystyka Tomka Sawyera? Tomek Sawyer jest sierotą. Po śmierci matki, razem z młodszym bratem, zamieszkał u ciotki Polly, która się nimi opiekowała. Tomek ma około 10 lat, jest szczupły, wysportowany (szybki, z...