Charakterystyka Pestki Ubyszówny.

Pestka Ubyszówna to trzynastolatka, która przyjeżdża do Olszyn z mamą. Jest przyjaciółką Uli, jedynaczką z bogatej rodziny.
Jest dziewczyną o wyjątkowej urodzie, ładna, zgrabna, jej włosy i rzęsy są czarnego koloru, oczy ma srebrne jak rtęć. Pestka ma ładny nos i różowe policzki. Nosi trepki.
Dziewczyna mówi zawsze przekonywującym tonem, zabawnie marszczy nos. Jest przebojowa i lubi się chwalić, przy Zenku zachowywała się tak, aby zwrócić jego uwagę. Jest pewna siebie i prawdomówna, np. mówiąc do Uli różne rzeczy nie zważała, że niektóre mogły być dla niej przykre. Pestka jest nieufną osobą - na początku nie chciała zadawać się z Zenkiem, nie znała go. Zawsze lubiła być w centrum uwagi - zawsze starała się ją zwrócić albo odwrócić, gdy inni interesowali się kimś innym z ich grupy , np. Zenkiem. Jest wesoła, często się uśmiecha. Lubi rządzić innymi, chciała zawsze podejmować decyzje, tym samym była samolubna, bo nie zwracała uwagi, czy innym to się podoba i czy się z nią zgadzają. Oprócz swoich wad, Pestka ma też swoje zalety. Jest życzliwa - chciała pomóc Zenkowi, gdy był w trudnej sytuacji. Dobrze nawiązuje kontakty - szybko nawiązała znajomość z obcym, często dobrze się dogadywała ze swoimi przyjaciółmi. Jest gadułą - jak zaczęła mówić, gdy się rozkręciła miała dużo do powiedzenia i trudno było ją zatrzymać.
Chciałabym się zaprzyjaźnić z Pestką, ponieważ uważam, że byłybyśmy dobrymi przyjaciółkami, gdyż ja jestem małomówna i nieśmiała, a ona jest mym przeciwieństwem. Złe cechy charakteru ludzi,a w tym przypadku Pestki, pomimo że dużo zmieniają wśród ludzi, według mnie inni nie powinni się od nich odsuwać, bo każdy z nas ma zalety i wady i to nie oznacza, że nie można mieć przyjaciół. Chciałabym się z nią zaprzyjaźnić, ponieważ uważam że Pestka jest bardzo ciekawą osobą, a jej złe cechy tego nie zmieniają.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Pestki Ubyszówny.

Pestka Ubyszówna to trzynastolatka, która przyjeżdża do Olszyn z mamą. Jest przyjaciółką Uli, jedynaczką z bogatej rodziny.
Jest dziewczyną o wyjątkowej urodzie, ładna, zgrabna, jej włosy i rzęsy są czarnego koloru, oczy ma srebr...

Język polski

Charakterystyka Pestki Ubyszówny.

13 lat przyjechała z Mamą na wakacje. Dziewczynka energiczna, rzeczowa stanowcza, rezolutna, odważna, zawsze wesoła. "Nigdy nie brakowało jej energi ani zmysłu praktycznego. Nie lubiła rozważać, lubiła działać". Ula ze zdziwien...

Język polski

Charakterystyka Pestki Ubyszówny.

Chcę przedstawić Pestkę Ubyszównę, bohaterkę książki pt. "Ten Obcy". Jest postacią realistyczną. Dziewczyna ma około 13 lat. Chodzi do klasy ze swoją przyjaciółką Urszulą Zalewską. Mieszka ona w Warszawie z kochającymi j...

Język polski

Charakterystyka Pestki Ubyszówny z "Ten Obcy".

Pestka Ubyszówna

Przyjaciółka Uli ale bardzo od niej różna. Kochana przez rodziców starających się o nią dbać, właściwie ją wychowywać. Była dziewczyną nie przeciętnie, ładną, zgrabną, pewną siebie. Zaradna, niekiedy za...

Język polski

Charakterystyka Pestki Ubyszówny, bohaterki lektury "Ten obcy"

Jedną z głównych bohaterek lektury "Ten obcy" jest Pestka Ubyszówna. Chodzi ona do szkoły podstawowej w Warszawie wraz ze swoją przyjaciółką Ulą. Tegoroczne wakacje spędzała w Olszynach, do których przyjechała ze swoją mamą.

Język polski

Charakterystyka Pestki Ubyszówny

Pestka Ubyszówna miała ok. trzynastu lat. Na wakacje przyjeżdża z matką do Olszyn. Jej ojciec pracował w biurze. Chodziła do klasy z Ulą Zalewską, która także spędzała wakacje w Olszynach. Czasami zachowywała się jak chłopak i lubił...