Streszczenie "Mitu o Dedalu i Ikarze".

Król Krety zatrudnił znakomitego budowniczego o imieniu Dedal do wykonania labiryntu dla swojego potomka,potwora,człowieka o byczej głowie-Minotaura.
Budowa labiryntu była długa i mozolna.Po jej skończeniu,steskniony Dedal zapragnął wrócic do ojczyzny.
Niestety Minos nie chcial mu na to powolić.Obawiał sie,że budowniczy wyjawi tajemnice państwa oraz nie chciał stracic tak dobrego architekta.Niezadowolony z takiej decyzji króla Dedal postanowił uciec wraz ze swoim synem Ikarem.Wynalazl wiec jakby sie mogło wydawać znakomity srodek transportu.Zbudowal skrzydła podobne do ptasich i przyczepił je sobie i synowi do ramion.Przed wylotem Dedal przestrzegł jednak syna aby nie leciał zbyt wysoko,bo słońce stopi wosk,który skleja pióra i byt nisko aby skrzydła nie nasiąkneły wodą.Podczas lotu Ikar,zachwycony widokami i nowymi przezyciami zapomniał o przestrogach ojca.Wzbił sie bardzo wysoko.Nie trzeba było długo czekać a słońce stopilo wosk po czym Ikar ruął na ziemie i zginął na miejscu.Dedal pochował syna a sam zamieszkał na dworze u pewnego króla.Po latach Minos zgłosił się po swego projektanta do ówczesnego władcy.Dostając odmowę rozpetał wojnę,w której zginał.W ten sposób Dedal zyskał wolność i spokojna starość.

Oby to streszczenie wszystkim sie przydało i było zaliczone na piatke z plusem.Powodzenia:)

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Streszczenie "Mitu o Dedalu i Ikarze".

Dedal i Ikar - streszczenie mitu
Minos, król Krety zatrudnił znakomitego budowniczego o imieniu Dedal do wykonania labiryntu dla swojego potomka, potwora, człowieka o byczej głowie - Minotaura. Musiał on siedzieć w zamknięciu, ponieważ s...

Język polski

Streszczenie mitu o Dedalu i Ikarze.

Mit o Dedalu i Ikarze jest opowieścią zawierającą w sobie połączenia wielu przeciwstawieństw. Ukazuje ona spojrzenie na świat Dedala: rzeczywiste, pełne doświadczenia i rozwagi, a także dojrzałości i cierpienia. Przeciwieństwem tych po...