Związek zbieraczy kitu "Chłopcy z placu broni".

Członkami Związku Zbieraczy Kitu byli Weiss, Kolnay, Rychert, Czele, Barabasz, Lesik i Nameczek. Weiss założył stowarzyszenie i był jego prezesem, a skarbnikiem został Kolney.

Za cel wyznaczyli sobie zbieranie kitu i jego żucie, aby nie stwardniał. Wiess zobowiązany był go żuć co najmniej raz dziennie. Kit wydłubywali z okna, aż kaleczyli się w palce. Chłopcy mieli swoją pieczęć i chorągiew w kolorze czerwono-biało-zielonym z napisem: "Związek Zbieraczy Kitu. Budapeszt,1889. Przysięgamy walczyć zawsze o wolność i honor." Każdy musiał płacić tygodniowo dziesięć grajców, na potrzeby związku.

Gdy dyrektor dowiedział się o organizacji zwołał chłopców, kazał oddać symbole i rozwiązał zrzeszenie. Wszyscy dostali naganę.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Jak zorganizowani jest związek zbieraczy kitu "Chłopcy z Placu Broni" DAJE NAJ@~!

Jak zorganizowani jest związek zbieraczy kitu "Chłopcy z Placu Broni" DAJE NAJ@~!...

Język polski

Na podstawie działu 4 opisz związek zbieraczy kitu 'Chłopcy z placu broni'. Proszę o pomoc!

Na podstawie działu 4 opisz związek zbieraczy kitu 'Chłopcy z placu broni'. Proszę o pomoc!...

Język polski

Musze napisac plan wydarzen przygody "Związek zbieraczy kitu" Chłopcy z placu broni na JUZ

Musze napisac plan wydarzen przygody "Związek zbieraczy kitu" Chłopcy z placu broni na JUZ...

Język polski

Napisz czym zajmował się Związek Zbieraczy Kitu. Chłopcy z placu broni. Daje Naj. ;D

Napisz czym zajmował się Związek Zbieraczy Kitu. Chłopcy z placu broni. Daje Naj. ;D...

Język polski

Mam sprawdzian z lektury chłopcy z placu broni tu macie pytania a komentarzach napiscie odpowiedzi bede wdzieczna Gdzie rozgrywa się akcja utworu ? w Warszawie w Budapeszcie w Bukareszcie Kiedy rozgrywa się akcja powieści ? w XVIII w. na początku X

Mam sprawdzian z lektury chłopcy z placu broni tu macie pytania a komentarzach napiscie odpowiedzi bede wdzieczna Gdzie rozgrywa się akcja utworu ? w Warszawie w Budapeszcie w Bukareszcie Kiedy rozgrywa się akcja powieści ? w XVIII w. na ...