Przemówienie studniówkowe

Drodzy Trzecioklasiści ,Dziś nadeszła tak długo oczekiwana przez nas noc. Wiemy , że przygotowanie balu studniówkowego wiązało się z ogromnym wysiłkiem i dlatego zróbmy wszytsko aby ta noc była wspaniała i jedyna w swoim rodzaju.
Czas mija nieubłaganie. Wszyscy na pewno pamiętają dzień w którym spotkaliśmy się po raz pierwszy. Nie spodziewaliśmy się, że życie szkolne będzie wiązało się z tak wielkim wysiłkiem, czasem nawet poświęceniem, ale również przyjemnościami. Zawiązały się liczne przyjaźnie , chwile spędzane w gronie z rówieśnikami pozostaną na długo w naszych pamięciach. Mamy nadzieję, że palny i marzenia z jakimi przyszliśmy do liceum chociaż po części się spełniły, a jeśli nie to bez obaw, jeszcze wszystko przed nami. Na pewno wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego , że to dopiero początek naszej drogi przez życie w ciągu której spotka nas wiele przeszkód i niespodzianek. Życie to wielkie wyzwanie, dlatego trzeba być przygotowanym na wszystko.
Dzisiejsza noc przypomina nam o tym , że za 100 dni czeka nas tak trudny i ważny egzamin jakim jest matura. Zapewne przechodzić będziemy jeszcze wiele trudnych prób ,ale ta pierwsza na długo pozostanie w naszej pamięci. Przeto nie dowód osobisty ,ale świadectwo maturalne wielu z nas utożsamia z przepustką do dojrzałego samodzielnego życia, które jak stwierdził Goethenborg (???) „nie zawsze czyni nam podarki a jeśli coś uda nam się otrzymać za darmo nie jest to trwałe”. Jedyną trwałą , stałą wartością jest to co sobie wywalczymy i zdobędziemy ciężkim trudem. To właśnie tę prawdę przez 3 lata pobytu w liceum próbowali wpoić nam nauczyciele, wychowawcy i również ich czeka próba. Będą mieli okazję przekonać się na ile zdał się ich na trud i poświęcenie. Tak więc Drodzy Nauczyciele życzymy Wam jak najlepszych rezultatów z matury i zadowolenia z włożonego wysiłku.
Ale dzisiaj nie powinniśmy o tym mówić!
Dziś czeka nas dobra zabawa. Ta studniówkowa noc jest wyjątkowa i ma szczególne znaczenie. Wykorzystujemy to jak najlepiej, gdyż nie powtórzy się już nigdy. Życzę Wam, aby na długie lata pozostała niezapomniana. W tym miejscu pragnę w imieniu klas III podziękować wychowawcom ..................... oraz rodzicom .............. bez których ta studniówka nie mogłaby się odbyć. Dziękujemy także pani Dyrektor .................... za wszelką pomoc. Szczególne podziękowania kieruje pod adresem władz oświatowych i powiatowych a wspieranie szkoły i okazywaną pomoc. Pani Dyrektor , gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły , rodzicom i wszystkim zaproszonym gością oraz Wam koleżanki i koledzy życzę szampańskiej zabawy !
Dziękuje ...

Wiedza o kulturze

Przemówienie Studniówkowe

W imieniu uczniów klas XXX mamy zaszczyt powitać naszych miłych gości , panią Dyrektor Zespołu Szkoł Ponagimnazjalnych w XXX profesor XXX, panią wice dyrektor profesor XXX, naszych wychowawców panią profesor XXX, panią profesor XXX, naszy...

Język polski

Przemówienie studniówkowe.

Szanowna Dyrekcjo!
Szanowne Grono Pedagogiczne!
Rodzice!
Wy Koleżanki i Koledzy!

Dziś, kiedy tak stoję i nie bardzo wiem, co powiedzieć mądrego, zdaję sobie sprawę z mijającego, tak szybko czasu.
Pamiętam, kiedy ...