Przepis na comiesięczne wywoływanie duchów.

Każdego miesiąca o północy możesz wywołać duchy, ale pamiętaj o zasadach czarownicy Tekli.
Ubierz się w czarną koronkową sukienkę, załóż rękawiczki, kapelusz i woalkę.
Wybierz się na polanę, tam rozpal ognisko i przygotuj czarodziejskie kociołki.
Zabierz ze sobą następujące produkty:
- źdźbło sierści z guźdźca,
- zasuszone skrzydło muchy,
- stare pajęczyny z zamkowych piwnic,
- kwarta wody z bajkowej rzeki,
- garść sproszkowanej odwagi,
- szczyptę wielkiego strachu,
- ziarnko niepewności,
- 2 gramy wody z zeszłorocznego śniegu,
- oddech krokodyla,
- ostatnie tchnienie komara,
- powiewem mroźnego wiatru,
- wąs lamparta,
- szczypta nieszczęśliwej miłości.
Do gorącego, złotego kociołka wlej kwartę wody z bajkowej rzeki, wrzuć źdźbło sierści z guźdźca, zasuszone skrzydło muchy, stare pajęczyny z zamkowych piwnic.
Wszystkie produkty gotuj 258 sekund, mieszając wyjącą łyżką.
Następnie odstaw na plamę światła księżycowego.
Do srebrnego kociołeczka wsyp garść sproszkowanej odwagi, szczyptę wielkiego strachu, ziarnko niepewności. Wszystko ucieraj przez 200,7 sekundy.
Wlej 2 gramy wody z zeszłorocznego śniegu, dopraw oddechem krokodyla, ostatnim tchnieniem komara i powiewem mroźnego wiatru. Poczekaj kilka sekund aż piana opadnie.
Miksturę ze srebrnego kociołka przelej do złotego, potrząśnij, dodaj wąs lamparta i szczyptę nieszczęśliwej miłości. Gotuj 54 sekundy, a następnie przelej do duchomisy.
Dokładnie o godzinie dwudziestej czwartej następnego dnia, postaw duchomisę na ognisku i wypowiedz zaklęcie: 
Po tych słowach mikstura zamieni się w słup dymu i duchy już będą z Tobą.
Gdy będziesz chciała uśpić duchy zdejmij misę z ogniska i powiedz:
Uwaga!
Nie zmieniaj kolejności dokładanych produktów.