List zachęcający do przeczytania Stowarzyszenia Umarłych Poetów

Witam Cię serdecznie! Piszę do Ciebie gdyż jestem ciekawa co u Ciebie słychać? W końcu tak dawno się nie widzieliśmy. Jak już wiesz czytam bardzo dużo książek i ostatnio wpadło w moje ręce dzieło pod tytułem ,, Stowarzyszenie Umarłych Poetów ?? N.H.Kleinbaum. Myślę, że Ci się spodoba ponieważ opowiada o chłopięcych marzeniach które w późniejszym czasie zostają zniszczone. Żeby Cię zaciekawić do jej przeczytania w skrócie opowiem o co w niej mniej więcej chodzi.
W Akademii Weltona zaczyna się nowy rok szkolny. Jeden z nauczycieli odchodzi na emeryturę a na jego miejsce przychodzi nowy nauczyciel j. angielskiego pan John Keating. Po jakimś czasie nauczania w Akademii zdobywa zaufanie i szacunek uczniów. Na swoich lekcjach wykorzystuje dość nietypowe metody nauczania, np. staje na biurku i zachęca uczniów aby robili to samo, każe wyrywać kartki z książki na której napisane jest ,, Czym jest poezja?? oraz wiele innych, dziwnych rzeczy. Jednak w głębi serca pragnie by zaczęli myśleć samodzielnie. Chłopcy dzięki wspaniałemu nauczycielowi zaczynają, zupełnie inaczej patrzeć na świat i bardziej go rozumieją. Jeden z bohaterów dzięki postawie profesora Keating odkrywa, że chce grać w teatrze, że to właśnie jest jego pasja i zawód, który chce wykonywać w przyszłości. Jednak na przeszkodzie jego marzeń staje mu ojciec.
Keating często mawiał: ,, trzeba chwytać dzień, żyć pełnią życia??. Ta piękna złota myśl od dzisiaj zostanie moim mottem życiowym.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się co zwycięży: rygorystyczne przestrzeganie obowiązujących w tej szkole zasad, czy prawo do marzeń, wolności i młodzieńczego buntu? Musisz przeczytać ta książkę. Bardzo Cię zachęcam gdyż jest wspaniała i pouczająca

Dodaj swoją odpowiedź