Adam Cisowski charakterystyka Szatana z siódmej klasy

Przedstawienie postaci:
Adam Cisowski miał 17 lat i chodził do 7 klasy gimnazjum. Ojciec był lekarzem, a matka zajmowała się domem. Mieszkał w Warszawie i miał czworo rodzeństwa. Profesor Paweł Gąsowski nazywał go Szatanem.

Wygląd zewnętrzny:
Adaś był przy kości. Posiadał rozmierzwioną fryzurę i brązowe oczy. Oprócz tego był silny i sprężysty.

Cechy charakteru:
Chłopiec wyróżniał się dużą inteligencją i talentem detektywistycznym. Zawsze był uczciwy i nikomu nie odmawiał pomocy. Cechuje go pogoda duch i uśmiech na twarzy. Adam szanował każdą osobą, nawet tych, których nie lubił.

Usposobienie:
Szatan miał pogodne usposobienie. Łatwo zyskiwał sympatie rówieśników.

Własna ocena postaci:
Adam Cisowski jest bohaterem pozytywnym. Jest to uczeń, z którego powinniśmy brać przykład.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Adam Cisowski - charakterystyka tytułowgo bohatera „Szatana z siódmej klasy”.

Adaś Cisowski to postać występująca w lekturze pod tytułem - "Szatan z siódmej klasy".

Jest to wyjątkowy chłopiec, pochodzący ze zwykłej warszawskiej rodziny, która składa się z mamy, taty oraz czwórki rodzeństwa.

Język polski

"Szatan z siódmej klasy" Adam Cisowski - charakterystyka postaci: wygląd zewnętrzny, charakter, usposobienie, relacja z ludźmi, uzdolnienia, zainteresowania i poglądy, ocena postaci.

Adam (Adaś) Ciskowski.

Prezentacja Postaci:

Znacie już głównego bohatera powieści Kornala Makuszyńskiego pt.: "Szatan z siódmej klasy"? Tytułowego Szatana, czyli Adama Ciskowskiego? Nie?! To wam o nim opowiem.

Język polski

"Szatan z siódmej klasy" - streszczenie wraz z charakterystyką bohaterów.

Adam Cisowski, uczeń jednej z warszawskich szkół, jest główną postacią książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy". Poznajemy go w momencie, gdy rok szkolny zbliża się ku końcowi. Już na samym wstępie mamy okazję prz...

Język polski

Charakterystyka Adama z lektury Kornela Makuszyńskiego "Szatan z 7-mej klasy".

Adam Cisowski,17lat, uczeń jednej z warszawskich szkół, jest główną postacią książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy". Poznajemy go w momencie, gdy rok szkolny zbliża się ku końcowi. Już na samym wstępie ...

Język polski

Charakterystyka Adasia Cisowskiego.

Adam Cisowski, uczeń jednej z warszawskich szkół, jest główną postacią książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy". Poznajemy go w momencie, gdy rok szkolny zbliża się ku końcowi. Już na samym wstępie mamy o...