Na nim mogę polegać - charakterystyka Bilba Bagginsa.

Bilbo Baggins jest jednym z głównych bohaterów lektury J.R.R. Tolkiena pt. "Hobbit, czyli tam i z powrotem". Bilbo jest to stworzenie, które jest mniejsze od krasnoludków. Mieszka on sam w norze, która znajduje się we Wzgórzu.
Ma kędzierzawą głowę i bardzo owłosione nogi. Posiada długie i zręczne palce, dzięki czemu jego rasa była znana ze znakomitego rzemiosła. Bilbo jest niskiego wzrostu i ma okrągły wyrastający brzuch, co świadczy o tym, że lubił dużo zjeść.
Hobbit lubi siadać przed swoją norką, palić fajkę i "puszczać" kółka. Lubi przyjmować gości. Pewnego dnia, gdy do Bilba zawitał czarodziej Gandalf, bohater postanowił wyruszyć na wyprawę, aby odzyskać skarb zagarnięty przez smoka. Hobbit jest niezwykle odważny. Nie jeden raz podczas wyprawy ratował swoich towarzyszy z tarapatów m.in. uwolnił ich z kokonów pająków, dzięki swojej inteligencji pokonał Golluma. Bohater czasem pakował się w zbędne kłopoty, jak np. kradnąc magiczną sakiewkę Trolom, ale zawsze wychodził z nich cało. Ponadto Bilba cechuje to, iż był bardzo pomysłowy np. pomysł z beczkami, znalezienie czułego punktu smoka.
Według mnie Bilbo Baggins jest postacią godną naśladowania. Ta osoba wnosi do książki wiele elementów humorystycznych. Podczas wyprawy postępował bardzo szlachetnie, co u hobbitów jest rzadkością.

Dodaj swoją odpowiedź