Własności czworokątów

Własności czworokątów:

PROSTOKĄT:
-wszystkie kąty proste
-przekątne równej długości
-przekątne dzielą się na połowy

KWADRAT:
-wszystkie boki równe
-wszystkie kąty proste
Przekątne są :
-równej długości
-prostopadłe
-dzielą się na polowy
-osiami symetrii

RÓWNOLEGŁOBOK
-dwie pary boków równych i równoległych
-przekątne dzielą się na polowy
-przeciwlegle kąty SA równej miary

ROMB
-wszytskie boki równe
Przekątne są:
-prostopadłe
-dzielą się na polowy-osiami symetrii

Trapez równoramienny
-dwa boki równolegle

Trapez równoramienny
-dwa boki równolegle
-ramiona SA równe
-kąty przy podstawach maja takie same miary
Przekątne są:
- równej długości

Trapez prostokątny:
-dwa boki równolegle

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Klasa 1 gimnazjum-proszę o szybką i bardzo dobrą odpowiedz-ćwiczenia 4/54 Przeczytaj poniższą listę własności czworokątów.Każdą własność oznaczono kodem.Wpisz kody pod odpowiednimi rysunkami czworokątów. A1.Ma tylko jedną parę boków równoległych. A2.

Klasa 1 gimnazjum-proszę o szybką i bardzo dobrą odpowiedz-ćwiczenia 4/54 Przeczytaj poniższą listę własności czworokątów.Każdą własność oznaczono kodem.Wpisz kody pod odpowiednimi rysunkami czworokątów. A1.Ma tylko jedną parę...

Matematyka

co to są własności czworokątów

co to są własności czworokątów...

Matematyka

Matematyka-Test co to są własności czworokątów proszę o szybką odpowiedź

Matematyka-Test co to są własności czworokątów proszę o szybką odpowiedź...

Matematyka

Własności czworokątów i obliczanie ich pola podajcie przykłady

Własności czworokątów i obliczanie ich pola podajcie przykłady...

Matematyka

GEOMETRIA Podaj wzory na pola trójkątów i czworokątów Podaj wszystkie własności graniastosłupów Podaj miary kątów w trójkątach - własności figur Podaj wzór na objętość prostopadłościanu Z góry dzięki i proszę o jak najszybsze i prawidłowe rozwiązanie :)

GEOMETRIA Podaj wzory na pola trójkątów i czworokątów Podaj wszystkie własności graniastosłupów Podaj miary kątów w trójkątach - własności figur Podaj wzór na objętość prostopadłościanu Z góry dzięki i proszę o jak najszybs...