Recenzja książki pt. „Kłamczucha”.

„Kłamczucha” to książka przeznaczona dla młodzieży, autorstwa Małgorzaty Musierowicz. Opowiada ona o losach Anieli Kowalik – piętnastoletniej dziewczyny, pochodzącej z Łeby. Aniela była osobą z bardzo porywczym temperamentem. Na Wagrach, przebywając na plaży, poznała ona Pawełka – poznaniaka, będącego w sanatorium, w którym zakochała się od pierwszego wejrzenia. Chcąc być z nim, wyjechała do Poznania do Liceum Poligraficznego. Tam mieszkała u wujostwa. Sytuacje, w jakich znajdowała się Aniela, doprowadziły ją do bardzo wielu kłamstw z jej strony. Stąd otrzymała tytułowe przezwisko „Kłamczucha”. Zakochana w Pawle gotowa była nawet pracować w jego domu, aby być tylko bliżej niego.
Jak widać książka ta jest pełna ciepła oraz humoru. Pokazuje jak bardzo piętnastoletnia dziewczyna może poświęcić się dla miłości i jak bardzo poprzez małe kłamstwa może skomplikować sobie życie. Moim zdaniem „Kłamczucha” to lekka lektura, nie wymagająca przemyśleń historia, która lekko przychodzi jak i lekko odchodzi. Uważam, że za tą lekkość pióra należą się gratulacje autorce.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Pomocy na jutro recenzja książki pt. "Kłamczucha" Minimum 15 zdań!!!!! Pomocy

Pomocy na jutro recenzja książki pt. "Kłamczucha" Minimum 15 zdań!!!!! Pomocy...

Język polski

Recenzja powieści Małgorzaty Musierowicz "Kłamczucha".

Recenzja książki Małgorzaty Musierowicz pt.?Kłamczucha?

Wybrałam tę książkę,ponieważ moja koleżanka powiedziała mi,że historie Małgorzaty Musierowicz powinny mnie zainteresować i są bardzo sympatyczne.Tak więc wzięłam d...

Język polski

Małgorzata Musierowicz "Szósta Klepka" - opracowanie.

Małgorzata Musierowicz- Szósta klepka.

O autorze:

Małgorzata Musierowicz, ur. 9 stycznia 1945 w Poznaniu- autorka książek dla dzieci i młodzieży, ilustratorka, projektantka ubrań dla dzieci. Debiutowała w połowie lat 70 z...