Dalsze losy Skawińskiego.

Skawiński nie myślał o tym, że straci posadę latarnika. Miał nadzieję, że jego los się odmieni, że będzie mógł odpocząć. W drodze do NEW YORKU myślami wracał do czasów dzieciństwa; zapominając o wszystkim nie wiedział nawet dokąd go wiazą. Myślał, że jest odpowiedzialnym człowiekiem. Po powrocie nie potrafił odnaleźć swojego miejsca, nie miał żadnych dalszych planów. Nikt dokładnie nie wie co działo się ze Skawińskim. Gdy go znaleźli był samotny,l bez dachu nad głową. W ramionach ciągle trzymał książkę A. Mickiewicza. Chorego, głodnego wywieźli do przytułku dla bezdomnych. Po zaledwie 2 latach przewieźli go do kliniki. Jego ostatnim życzeniem było usłyszenie jeszcze raz słów z książki: Pan Tadeusz". Zmarł z wielką nadzieją, że jeszcze kiedyś powróci do swojej ojczyzny.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Dalsze losy Skawińskiego, bohatera noweli H.Sienkiewicza pt.: "Latarnik"

Chciałabym opowiedzieć jak moim zdaniem potoczyły się dalsze losy Skawińskiego, bohatera noweli Henryka Sienkiewicza, pt.: "Latarnik", po tym jak zapomniał zapalić latarni.

Stary latarnik musiał opuścić swoją latarnię i znów wy...

Język polski

czy w porcie można kupić łódkę? musze zrobić dalsze losy Skawińskiego i nie mam pewności

czy w porcie można kupić łódkę? musze zrobić dalsze losy Skawińskiego i nie mam pewności...

Język polski

Dalsze losy Skawińskiego.

Znowu w drodze...Cała przyszłość, jaka wydawała się być przed Skawińskim zniknęła bezpowrotnie...A przecież, tak naprawdę nic się nie wydarzyło, nikt nie zginął na tym statku co osiadł na mieliźnie zeszłej nocy, dlatego, że Skawi...

Język polski

Jak wyobrażasz sobie dalsze losy Skawińskiego?

„W kilka dni później widziano Skawińskiego na pokładzie statku, idącego z Aspinwall do New Yorku. Biedak stracił posadę. Otwierały się przed nim nowe drogi tułactwa; wiatr porywał znowu ten liść, by nim rzucać po lądach i morzach, b...

Język polski

Dalsze losy Skawińskiego

Poranek w Aspinwall wyglądał jak zwykle.

Słońce, wychodząc ze wschodu zapowiada piękną pogodę.

Co chwila przypływają i odpływają rozmaite statki ukazując swoje najróżniejsze figury.

Z kolei na brzegu rybacy ...

Język polski

Dalsze losy Skawińskiego.

„W kilka dni później widziano Skawińskiego na pokładzie statku idącego z Aspinwall do New Yorku”

Przygnębiony, zrezygnowany Skawiński płynął na nowe drogi życia. Nie wiedział gdzie będzie pracował i gdzie będzie mieszkał...