Opis postaci - Adaś Niezgódka

Uczeń akademii pana Kleksa, Adaś Niezgódka to jeden z głównych bohaterów książki ,,Akademia pana Kleksa' napisanej przez Jana Brzechwę.Uczeń niezwykłego profesora ma 12 lat.Jego rodzice posłali syna do szkoły przy ul. Czekoladowej, aby się poprawił.Adaś od pół roku mieszka w akademii i pisze pamiętnik.

Bohater wygląda jak typowy dwunastolatek. Jest średniego wzrostu i jest szczupły. Na jego głowie można zauważyć krótko przystrzyżone rude włosy.Na twarzy dziecka połyskują kolorowe piegi.

Nastolatek ubiera się podobnie jak jego koledzy z szkolnej ławki.Nosi granatowy jak niebo nocą mundurek ozdobiony licznymi guzikami ze sztucznego tworzywa.Pod nim można dostrzec ciemnoniebieską koszulkę z bawełny.Szczupłe nogi Adasia zasłaniają białe, długie spodnie. Chłopiec codziennie zakłada granatowe pończochy oraz białe jak śnieg trzewiki.

Dodaj swoją odpowiedź