Czy warto mieć przyjaciela? - rozprawka

Przyjaźń jest wartością ponadczasową. Dużo się o niej mówi, dużo się o niej słyszy. Często czytamy też o wieloletnich przyjaźniach, które potrafiły wszystko przetrwać. Uważam, że warto mieć przyjaciela, ponieważ jest to ktoś bardzo nam potrzebny.

Przede wszystkim na przyjaciela możemy zawsze liczyć. Jest to człowiek, który chętnie nas wysłucha, doradzi, a w trudnych chwilach pocieszy.
Następną sprawą jest świadomość, że jesteśmy dla przyjaciela kimś jedynym i wyjątkowym. Niewątpliwie każdy chce czuć się potrzebnym, a w przyjaźni możemy tego doświadczyć. Warto również pamiętać o tym, że przyjaciel jest wspaniałym powiernikiem tajemnic. Możemy mu powiedzieć dosłownie o wszystkim, będąc pewnym, że on nie zdradzi naszych sekretów. Wszystko zachowa dla siebie.
Nie możemy pominąć tego, że z przyjacielem można mile spędzić czas poza murami szkoły. Nie czujemy się wówczas samotni.
Kolejna sprawa to fakt, iż nasz przyjaciel zawsze znajdzie choć chwilę czasu, aby z nami po prostu porozmawiać, jeśli czujemy taką potrzebę. Kiedy mamy problem, będzie starał się pomóc nam go rozwiązać.

Z przytoczonych wyżej argumentów wynika, że przyjaźń drugiego człowieka jest ważnym elementem życia każdego z nas. Bez przyjaciela bylibyśmy pozbawieni wielu radości, przyjemności, wzruszeń i przeżyć.

enter=nowy akapit

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Czy warto mieć przyjaciela? Rozprawka

Czy warto mieć przyjaciela? Rozprawka...

Język polski

Czy warto mieć przyjaciela? - ROZPRAWKA :)

Czy warto mieć przyjaciela? - ROZPRAWKA :)...

Język polski

Czy warto mieć przyjaciela?-rozprawka(po 2 argumenty z literatury ,filmu i własnych dośwadczeń) Proszę pomużcie  mam to na jutro .PLIS

Czy warto mieć przyjaciela?-rozprawka(po 2 argumenty z literatury ,filmu i własnych dośwadczeń) Proszę pomużcie  mam to na jutro .PLIS...

Język polski

Czy warto mieć przyjaciela? rozprawka o przyjaźni

Przyjaźnią nazywamy bliskie stosunki między ludźmi oparte na wzajemnej serdeczności, życzliwości, szczerości i zaufaniu. Uważam, że warto mieć przyjaciela. Swoją tezę poprę szeregiem argumentów.

Po pierwsze, w lekturze „Ma�...

Język polski

Czy warto mieć przyjaciela? - rozprawka

Przyjaźń jest wartością ponad czasową. Dużo się o niej mówi, dużo się o niej słyszy. Często również czytamy o wieloletnich wspaniałych przyjaźniach, które potrafiły przetrwać każdą burzę. Każdy z nas kiedyś miał lub, chocia�...