List do ludożercy

Drodzy Ludożercy!

Czasem jak patrzę na Wasze zachowanie wobec innych ludzi, to jest mi wtedy bardzo przykro. Każdemu dużo zazdrościcie, mówiąc, że mają więcej od Was, ale spójrzcie też ile posiadacie, a czego inni nie mają.

Gdy widzicie cierpienie ludzkie, nie zwracacie na nie uwagi, a nawet swoimi komentarzami sprawiacie jeszcze większą krzywdę. Dbacie i patrzycie tylko na siebie, ale pamiętajcie, że inni tez istnieją i gdy Wy im pomagacie, oni nie zostawią Was samych w potrzebie, przez co też będą pomagać.

Często również, gdy w sklepie jest wyprzedaż nie ważne czego, ale ważne, że jest, to wtedy nie patrzycie na to, że już to macie. Skoro już posiadacie tę rzecz, to pomyślcie o innych i nie kupujcie tego po raz drugi, bo może ktoś inny jej bardziej potrzebuje w życiu codziennym i nie może się bez niej obejść. Wtedy on będzie Wam bardzo wdzięczny. Nie patrzcie na wszystko jako na swoją własność, dzielcie się z innymi ludźmi, a oni będą to samo robili dla Was.

Nie dbajcie proszę tylko o siebie, lecz o innych również, bo wtedy każdemu będzie łatwiej, gdy wszyscy będą sobie nawzajem pomagać. Gdy Wy wobec kogoś będziecie uczynni, to wtedy ta osoba będzie Wam również wdzięczna i na pewno nie zostawi Was samych w potrzebie. Drodzy ludożercy nie lekceważcie innych ludzi, bo oni też mają uczucia, kochają i cierpią.

Uczennica ósmej klasy

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Napisz list do ludożercy .

Napisz list do ludożercy ....

Język polski

Napisz list do ludożercy

Napisz list do ludożercy...

Język polski

Ustal czym list do ludożerców różni się od zwykłego listu. To jest ten list: List do ludożerców Kochani ludożercy nie patrzcie wilkiem na człowieka który pyta o wolne miejsce w przedziale kolejowym zrozumcie inni ludzie też mają dwie n

Ustal czym list do ludożerców różni się od zwykłego listu. To jest ten list: List do ludożerców Kochani ludożercy nie patrzcie wilkiem na człowieka który pyta o wolne miejsce w przedziale kolejowym zrozumcie inni ludzie ...

Język polski

Analiza i interpretacja wiersza "List do ludożerców" Tadeusza Różewicza.

Wiersz Tadeusza Różewicza pt. "List do ludożerców" ma nieregularną budowę, nie występują w nim rymy ani znaki interpunkcyjne, co pozwala nam na różną jego intonację. Jest on ubogi w środki stylistyczne. Każda z czterech zwrot...

Język polski

Wiersz Tadeusza Różewicza List do ludożerców 1. Czy określenie ,,Ludożercy" zastosowane w wierszu należy rozumieć dosłownie ? Jakim innym określeniem można je zastąpić?

Wiersz Tadeusza Różewicza List do ludożerców 1. Czy określenie ,,Ludożercy" zastosowane w wierszu należy rozumieć dosłownie ? Jakim innym określeniem można je zastąpić?...