Czy warto chodzić do szkoły?

Temat jaki chcę dziś poruszyć jest wart zastanowienia. Czy warto chodzić do szkoły? Uważam, że tak i postaram się przedstawić parę argumentów, za pomocą których przekonam was o wyższości mojego zdania.
Po pierwsze szkoła to nie tylko nauka i ponure lekcje, ale także kontakty z rówieśnikami, żarty na przerwach, a czasem nawet drobne psikusy zrobione nauczycielom.
Po drugie, poprzez tą instytucję możemy dowiadywać się wielu ciekawych rzeczy i rozwijać własne zainteresowania, zarówno na lekcjach, jak i na kołach zainteresowań, które są organizowane prawie we wszystkich szkołach.
Mój następny argument to wycieczki szkolne. Wyjazd do kina czy muzeum z rodziną to przecież nie to samo co z kolegami. Poza tym, aby zorganizować wycieczkę z kolegami "na własną rękę" trzeba np. ustalić termin, z którym często jest problem, bo nie każdemu dany dzień pasuje, a wycieczka szkolna oznacza dzień wolny od nauki bez prawie żadnych komplikacji. Nawet cel wyprawy można czasem ustalić z nauczycielem. Niby to samo, ale w jakże prostszy sposób!
Na zakończenie dodam, że szkoła poprzez rozmaite konkursy i olimpiady przecież "otwiera nam okno na świat". Startując w konkursie możemy się wykazać, a nasze nazwisko może zobaczyć w gazecie nawet cała Polska! Czy to nie jest wystarczający argument?
Szkołę wymyślił kiedyś ktoś na pewno mądry i popiera ją zdecydowana większość społeczeństwa (w tym również ja, co wynika z powyższego tekstu). A jakieś drobne niedociągnięcia, jak problemy z całkowitym bezpieczeństwem, czy zbyt wysoki poziom nauczania, który uczniom często przeszkadza, nie oznacza potrzeby zlikwidowania czy ignorowania szkoły, ale jej zreformowania.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Czy warto chodzić do szkoły?

Nie zawsze chce mi się chodzić do szkoły. Czasami siedząc na lekcji spoglądam przez okno i mam chęć wybiec na dwór i z kolegami pograć w piłkę, pojeździć na rowerze czy po prostu pogadać na świeżym powietrzu. Od nauki w szkole odcią...

Język polski

Czy warto chodzić do szkoły?

Na pewno każdy z nas nie raz słyszał przysłowia, że "nauka to potęgi klucz" bądź inne "kto naukę dobrze zna, ten i szczęście w życiu ma". Po naukę i wiedzę wysyłają nas do szkoły rodzice. Ale czy warto chodzić do szkoły? W swojej ...

Wiedza o społeczeństwie

Czy warto chodzić do szkoły?

‘Czy warto chodzić do szkoły? ‘
To pytanie zadaje sobie wiele młodych osób. Większość uczniów uważa, ze szkoła jest niepotrzebnym i nudnym obowiązkiem. Jednak gdy na całą sytuację spojrzy się oczyma dorosłych widać jest jak...

Język polski

Czy warto chodzić do szkoły?

Czy warto chodzić do szkoły? Chciałbym rozszerzyć i przybliżyć to pytanie w rozprawce. Użyję wielu argumentów, aby udowodnić moją rację.
Po pierwsze w szkole można zdobywać wiedzę, która w przyszłości zaowocuje wspaniałą pra...

Religia

Napisz z koleżanką lub kolegą dialog na jeden z podanych tematów: Czy warto chodzić do szkoły czy warto być uczciwym czy warto sie strouić czy warto być prawdomuwnym prosze dam najj

Napisz z koleżanką lub kolegą dialog na jeden z podanych tematów: Czy warto chodzić do szkoły czy warto być uczciwym czy warto sie strouić czy warto być prawdomuwnym prosze dam najj...

Język polski

Na ocenę będę zadawać pytania klasie . Temat : Czy warto chodzić do szkoły.  Mam napisać podobne typu: Lubisz chodzić do szkoly, podaj argumenty. Mam już kilka ale potrzebuję dość dużo. Za wyczerpujące odpowiedzi daję NAJ.    

Na ocenę będę zadawać pytania klasie . Temat : Czy warto chodzić do szkoły.  Mam napisać podobne typu: Lubisz chodzić do szkoly, podaj argumenty. Mam już kilka ale potrzebuję dość dużo. Za wyczerpujące odpowiedzi daję NAJ.    ...