Moja wizja idealnego świata

Każdy z nas ma swoje wyobrażenie o idealnym świecie. I każdy chciałby w takim świecie żyć. Jednak aby doprowadzić do życia w tzw. Utopii trzeba zacząć od siebie, analizując swoje zachowanie w stosunku do innych. Jest to bardzo trudne, ale uważam, że wykonalne.
W moim idealnym świecie nie powinno być zazdrości i samolubności, podziałów lepszy-gorszy oraz zła bezsensownych kłótni. W dzisiejszych czasach ludzie zbyt dużo czasu poświęcają sprawom materialnym i samym sobie. Zapominają, że powinni pomóc innym, bardziej potrzebującym. Uważam, że lepiej by było gdyby to zmienić.
Myślę, że nie powinno być wojen, w których giną niewinni ludzie. Wszyscy mogliby by żyć w zgodzie. Każdy powinien czuć się bezpiecznie w samolocie, samochodzie czy innym miejscu publicznym bez obawy przed nagłym atakiem ze strony terrorystów lub innych przestępców.
Chciałabym, aby w moim idealnym świecie wszystkie choroby były uleczalne i każdego mieszkańca Ziemi stać było na lekarstwa, nikt nie chodził biedny i głodny, każdy miał swój dom. Każde dziecko powinno mieć możliwość kształcenia się bez względu na sytuację materialną rodziców, a po ukończeniu szkoły mogło znaleźć dobrą pracę.
W marzeniach tych nie można skupiać się tylko na ludziach. Trzeba pamiętać o zwierzętach i roślinach, ponieważ nie tylko człowiek jest częścią świata. Zwierzęta traktować jak równe sobie, nie krzywdzić, a najlepiej nie zabijać. Zamiast spożywać mięso zwierzęce dobrze by było wynaleźć pokarmy zastępcze smakiem przypominające potrawy mięsne. Samochody mogły by wytwarzać mniej spalin, bo przy dzisiejszych technice jest to możliwe.
Moim zdaniem świat mógłby lepszy, jednak należy podjąć bardzo wiele działań. Mam nadzieję, że za 10, 50, a może za 500 lat dzięki staraniom ludzi będziemy żyć w świecie idealnym.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Moja wizja idealnego świata - napisz kilka zdań HELP NIE MAM POMYSŁU !!!!!

Moja wizja idealnego świata - napisz kilka zdań HELP NIE MAM POMYSŁU !!!!!...

Język polski

Moja wizja idealnego świata-przedstaw w 6-7 zdaniach moje wyobrażenie o idealnym świecie. Daje Naj i bardzo DUZO PUNKTÓW!! :*

Moja wizja idealnego świata-przedstaw w 6-7 zdaniach moje wyobrażenie o idealnym świecie. Daje Naj i bardzo DUZO PUNKTÓW!! :*...

Język polski

Moja wizja idealnego świata

Każdy z nas ma swoje wyobrażenie o idealnym świecie. I każdy chciałby w takim świecie żyć. Jednak aby doprowadzić do życia w tzw. Utopii trzeba zacząć od siebie, analizując swoje zachowanie w stosunku do innych. Jest to bardzo trudne, a...

Język polski

Moja wizja nowego wspaniałego świata- opowiadanie

Ostatni słoneczny dzień zaplanowany na ten miesiąc dobiegł końca. Odpowiednio nakierowany na tę część planety blask powoli zanikał, by wkrótce zupełnie zgasnąć. Równocześnie wzmagał się lekki wietrzyk, zaś idealna rtęć w idealny...

Filozofia

Moja (naiwna) interpretacja „VII Księgi” „Państwa” Platona

„Skąd wiesz co jest dla mnie lepsze?”

Platon ( 427-347 p.n.e.) - pochodził z Aten, urodził się w arystokratycznej rodzinie. Był uczniem Sokratesa, który swym sposobem życia i myślenia nie pasował do ówczesnej epoki, nie był ...

Język polski

Antropologia poetycka: kim jest człowiek w twórczości renesansu i baroku?

Żeby najpełniej określić, kim i jakim był człowiek w twórczości renesansu i baroku należy najpierw odpowiedzieć na pytanie, kim właściwie jest człowiek. Niewątpliwie jest to istota żywa, tak bardzo podobna do wielu innych, a przecież...