Czy warto czytać książki??

Czy warto czytać książki?

Piszę te rozprawkę, gdyż jestem zdania, że warto czytać książki i postaram się przedstawić korzyści, jakie płyną z czytania, aby przekonać do niego innych.
Uważam, że warto czytać książki, gdyż rozwijają one wyobraźnię, każdy wyobraża sobie sceny, osoby, krajobrazy na swój sposób. Jest to bardzo łatwe i przyjemne, dużo lepsze niż filmy, gdyż tam wszystko jest gotowe, nasza wyobraźnia wtedy nie działa, nie możemy dodać czegoś od siebie.
Warto czytać książki, gdyż dzięki nim nasza wiedza wzbogaca się. Po przeczytaniu jakiejś książki zawsze dowiadujemy się czegoś nowego. Jest to przydatne chociażby do rozmowy z kimś. Możemy porozmawiać o problemach zawartych w jakiejś ciekawej lekturze, lub po prostu opowiedzieć komuś o twojej ulubionej książce.
Czytanie rozwija umiejętność wysławiania się. Rozwija ono zdolności językowe, ponieważ jest ściśle związane z mówieniem i pisaniem. Tych, którzy mało czytają możemy łatwo poznać po zwrotach typu: ?No wiesz, o co mi chodzi??, ?No?tego??, zacinają się lub zastępują słowa gestami, czasami imitują również dźwięki. Gdy poprosimy osobę, która mało czyta o ocenę czegoś zapewne ograniczy się tylko do słowa ?super? lub ?fajnie?.
Uważam też, że czytanie wyrabia cierpliwość. W telewizji informacje podawane są szybko, często nie rozumiemy czegoś, co jest powiedziane. Trudno jest wtedy coś zapamiętać. Z książkami jest zupełnie odwrotnie, w trakcie czytania informacje przechodzą dużo wolniej. Gdy czegoś nie zrozumiemy możemy wrócić do tego fragmentu i dokładnie go przeanalizować, ważne cytaty można podkreślić. Krok po kroku staramy się zrozumieć książkę.
Czytanie książek jest również ciekawą formą spędzania wolnego czasu. Każdy ma jakieś swoje ulubione książki: jedni lubią przygodowe, inni historyczne, czy też przyrodnicze. Dla wielu osób czytanie jest wspaniałą rozrywką, wystarczy tylko dobrać lekturę do swoich upodobań. Gdy na dworze jest brzydka pogoda przyjemnie jest usiąść sobie wygodnie w fotelu i przeczytać jakąś ciekawą książkę.
Książki rozwijają w nas umiejętność wysławiania się i wyobraźnię. Dzięki nim poszerza się również nasza wiedza. Czytanie wyrabia w nas cierpliwość. Jest też dużo lepszą formą spędzania wolnego czasu niż telewizja. Z tych właśnie powodów uważam, że warto czytać książki.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Czy warto czytać książki??

Czy warto czytać książki?

Piszę te rozprawkę, gdyż jestem zdania, że warto czytać książki i postaram się przedstawić korzyści, jakie płyną z czytania, aby przekonać do niego innych.
Uważam, że warto czytać książki,...

Język polski

Czy warto czytać książki?

Tematem moich rozważań będzie prośba odpowiedzi na pytanie „Czy warto czytać książki?”. Moim skromnym zdaniem twierdze, że warto czytać książki. W przytoczonych przeze mnie argumentach spróbuje udowodnić moja tezę.
Pierwszym do...

Język polski

Czy warto czytać książki? - rozprawka

W dawnych czasach książki czytali tylko wielcy uczeni, władcy i zakonnicy. Osoby ubogie nie miały dostępu do nich, ponieważ były bardzo drogie, a oni nie mieli ani pieniędzy, ani nie potrafili czytać. Dziś, kiedy do woli możemy pogrąża...

Język polski

Czy warto czytać książki? - jak napisać rozprawkę

I - Wstęp
Postawienie tezy: (tego nie piszemy - techniczne/pomocne)
Czy warto czytać książki?
Książki towarzyszą nam od dzieciństwa. Każdy, kto umie czytać, przeczytał przynajmniej kilka książek w swoim życiu. Jedni czytaj...

Język polski

Czy warto czytać książki? rozprawka

Tematem moich rozważań będzie próba odpowiedzi na pytanie, czy warto czytać książki? Uważam, że warto. Argumentów potwierdzających moje zdanie jest wiele.

Pierwszym i najważniejszym argumentem jest fakt, że czytając wzbogacam...

Język polski

Czy warto czytać książki?

Czy warto czytać książki?

Książka jest wielkim przyjacielem człowieka.
Moim zdaniem z całą pewnością warto czytać książki. Na potwierdzenie mojego zdania postaram się przytoczyć kilka przykładów, dzięki którym mam na...