Autoportret

Mój Autoportret

Większości z nas ciężko pisać jest o osobie, ponieważ trudno oceniać nam samych siebie. Mimo wszystko postaram się po raz kolejny napisać coś o sobie i przełamać opór z tym związany.
Jako młoda osoba mam dość typowe dla tego wieku zainteresowania. W wolnym czasie chętnie słucham muzyki, a także uczę się grać na instrumentach tj. keyboard oraz trąbka. Interesuję się także komputerami i nowinkami ze świata techniki. Przyjemność sprawia mi również spędzanie czasu z przyjaciółmi. Często razem chodzimy do kina, na wycieczki oraz różne imprezy kulturalne i towarzyskie. Pasjonuję się także sportem, a moje ulubione dyscypliny to siatkówka oraz piłka nożna. Ponadto bardzo lubię języki obce, szczególnie angielski.
Jednym z moich talentów jest umiejętność szybkiego uczenia się nowych rzeczy. Nauka sprawia mi przyjemność i satysfakcję ponieważ wiem, że robię to tylko dla siebie i własnego poczucia wartości. Kolejną, ważną umiejętnością, którą posiadam, jest dobra znajomość języka angielskiego oraz nieco niemieckiego. Jeszcze jedną moją zaletą jest umiejętność obsługi komputera oraz posługiwania się internetem. Myślę, że to bardzo ważne w dzisiejszych czasach.
Jako swoje zalety wymienić muszę wytrwałość, pracowitość oraz determinację w dążeniu do zrealizowania moich planów i zamierzeń. Uważam, że jestem osobą bardzo zorganizowaną, która planuje wszystko po kolei w najdrobniejszych szczegółach. Jestem odważny i ambitny w tym, co robię. Jestem typem idealisty. Nigdy nie zostawiam niczego dokończonego w połowie, gdyż muszę skończyć to, co zacząłem. Lubię dobre towarzystwo, a co za tym idzie łatwo nawiązuję nowe znajomości. W towarzystwie jestem kulturalny, a konflikty rozwiązuję za pomocą dyplomatycznych rozmów i kompromisów. Potrafię być bardzo stanowczy oraz asertywny. Za swoją zaletę uznaję także nieufność wobec innych oraz zdawanie się na rozum, a nie na emocje czy intuicję. Co za tym idzie jestem osobą bardzo opanowaną. Zwykle jestem pełny energii i zapału do pracy; uważam się za osobę bardzo kreatywną i pomysłową.
Oprócz swoich zalet wyróżnić mogę nieco wad mojego charakteru. Jedną z nich jest naiwność, gdyż nierzadko świadomie wprowadzano mnie w błąd. Jako wadę wskazałbym również skąpstwo, skrytość oraz brak spontaniczności. Czasem wymagam, by świat i ludzie wokół byli zupełnie inni, bez wad, więc przyznać muszę się do odrobiny egoizmu. Bywam złośliwy wobec innych, nie stronię od krytyki tego, co mi się nie podoba. Często moja bezpośredniość i zbytnia szczerość postrzegana jest za wadę, lecz po części uważam je za zaletę.
Ze względu na mój charakter wydaje mi się, że moje relacje z innymi są dosyć dobre, choć wiadomo, że nie da obejść się bez pewnych zgrzytów w relacjach towarzyskich. Staram się pomagać wszystkim, gdy tylko mam wolny czas. W zasadzie to nie wiem, za co można mnie lubić. Ja cenię sobie w ludziach lojalność, uczciwość i prawdomówność. Nie bez znaczenia jest także kultura osobista, sposób zachowania oraz tolerancja wobec innych. W swoim życiu, wymagając od innych, wymagam także od siebie. Dlatego też wybierając sobie przyjaciół staram się być dla nich takimi, jakimi ja chciałbym aby oni byli dla mnie. To myśl, którą kieruję się w życiu i która pomaga mi funkcjonować w społeczeństwie.
Jako osoba bardzo ambitna i pracowita chciałbym zdobyć w życiu wiele - dobre wykształcenie, pracę oraz dobrą pozycję społeczną. Moim życiowym celem jest zostanie lekarzem i pomaganie innym ludziom. Dążę do tego celu krok po kroku i mam nadzieję, że uda mi się to w przyszłości. Moim marzeniem jest także wyjazd do Wielkiej Brytanii lub Irlandii oraz zamieszkanie tam i wykonywanie swojej wymarzonej pracy.
W przyszłych zadaniach, jakie zostaną mi powierzone, dla mnie liczy się przede wszystkim zaangażowanie, sumienność, profesjonalność i pewność siebie w wykonywanym zawodzie. Myślę, że są to cechy nadrzędne, które powinien mieć każdy pracownik, bez względu na wykonywaną pracę. Chciałbym być także bardzo odpowiedzialny i przedsiębiorczy w pracy. Ponadto liczy się także dobra komunikacja międzyludzka oraz umiejętności dyplomatyczne.
Myślę, że dosyć wyraźnie naszkicowałem mój portret osobowy. Mimo ogromnego wysiłku uważam, że warto czasem spojrzeć na siebie, swoje wady i zalety aby nie zapomnieć, kim jestem i co dla mnie jest ważne. Myślę, że to okazja do przemyśleń i poprawienia swoich niedoskonałości.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Autoportret w sztukach plastycznych i w literaturze. Omów sposoby kreacji własnego "ja" w dziełach różnych epok.

Ramowy plan wypowiedzi

1.Wprowadzenie

-Autoportret czyli portret własny artysty w rzeźbie, malarstwie, literaturze czy też w grafice.
-Różne sposoby kreowania własnego "ja" na przestrzeni epok. (Idealizacja, umniejszanie ...

Edukacja europejska

Jestem Europejką, mój autoportret.

„Jestem EUROPEJCZYKIEM – mój autoportret.”


Mój autoportret... hmm, na imię mi ......., mam .... lat, mieszkam w Bydgoszczy i tam też chodzę do szkoły. Na tym mogłabym skończyć, ale chyba nie o to tutaj chodzi, prawda?

Język polski

Analiza i interpretacja porównawcza wierszy- Andrzeja Bursy „Nic” oraz Mirona Białoszewskiego „Autoportret odczuwalny”.

Egzystencja, byt, życie i jego granice. Tematy te należą do często poruszanych przez poetów, pisarzy oraz filozofów. W swoich utworach zastanawiają się oni nad sensem istnienia, nad śmiercią i jej konsekwencjami, nad tym jak inni odbieraj...

Język polski

Opisywać siebie. mój autoportret

Opisywać siebie! Swój osobisty autoportret! Jedna z najmniej obiektywnych rzeczy jaką w życiu można dokonać. Pewnie gdyby ktoś czytał ten opis przed osobistym poznaniem mojej skromnej osoby, oczekiwałby całkiem innej dziewczyny. Nie tracę...

Podstawy przedsiębiorczości

Autoportret

Mój Autoportret

Większości z nas ciężko pisać jest o osobie, ponieważ trudno oceniać nam samych siebie. Mimo wszystko postaram się po raz kolejny napisać coś o sobie i przełamać opór z tym związany.
Jako młoda osoba mam...

Kulturoznawstwo

Witam, musze przygotować na wok, zdjęcie które ma przypominać ten autoportret, czyli po prostu musze przebrać się za tego pana. Brakuje mi jednak pomysłu jak narysować zarost i skąd wytrzasnąć perukę. Musze zrobić to do poniedziałku, więc nie mam jak zamó

Witam, musze przygotować na wok, zdjęcie które ma przypominać ten autoportret, czyli po prostu musze przebrać się za tego pana. Brakuje mi jednak pomysłu jak narysować zarost i skąd wytrzasnąć perukę. Musze zrobić to do poniedziałku, w...