Przemówienie premiera o rozpoczęciu wojny [tu akurat ze słowacją]

Drodzy mieszkańcy!

Ze względu na Wasze bezpieczeństwo, chciałbym poinformować Was o czymś bardzo ważnym.
Ostatnimi czasy mieliśmy problemy z dogadaniem się z naszymi sąsiadami, a dokładniej ze Słowacją.

Na nasze szczęście nie tylko my mieliśmy takie problemy z tym państwem, a szczerze mówiąc to z jego władzami. Po naradzie z Nimi czyli władzami krajów z tymi samymi problemami co my postanowiliśmy utworzyć sojusz. Do tego sojuszu przeciwko

Słowacji dołączą:
-Czechy,
-Niemcy,
-Rosjanie.

Przechodząc do rzeczy. Słowacja wypowiedziała nam wojnę. Tak naprawde to żadna ze stron, ani my ani Słowaci nie chcą tej wojny. Dlatego wysłaliśmy naszych delegatów w celu negocjacji warunków sprzyjających dla obu stron. Jeżeli uda Nam się uzyskać kompromis, a po jakimś blizej nie określonym, Słowaci bądź któreś z państw sojuszu zerwie zasady które miały utrzymać pokój, wtedy właśnie wkroczą siły militarne. Jednakze są to plany na przyszłość, i czy zostaną spęłnione zależy tylko i wyłącznie od wyniku narad.

A ostatnią rzeczą o jaką chciałbym Was prosić, szczególnie osoby mieszkające w miejscowościach graniczących ze Słowacją, jeżeli zauważycie cos podejrzanego, zgłoscie to na najbliższym posterunku policji lub władzom.

Dziękuję.

Dodaj swoją odpowiedź