Charakterystyka pana Łukasza - bohatera noweli "Nawrócony" Bolesława Prusa.

Pan Łukasz jest głównym bohaterem noweli Bolesława Prusa pt."Nawrócony".Jest wdowcem,posiada córke,której musi oddać spadek po jej matce.
Bohater ma długie,czarne włosy,jest wysoki,chudy,pochylony.Ma około siedemdziesięciu lat.
Jest egoistą,myśli tylko o sobie,nikt go nie lubi,nigdy nikomu nic nie dał.Jest oszczędny,je w byle jakich restauracjach,każdą znalezioną rzecz bierze ze sobą i twierdzi,że się do czegoś przyda.Zbiera wszystko,a szczególnie pieniądze.Obrazy w jego mieszkaniu są zczerniałe,w mieszkaniu ma bardzo wiele przedmiotów,nigdy nie zatrudnił nikogo do sprzątania mieszkania.W swoim życiu nie zrobił ani jednej rzeczy bezinteresownie,czyli za darmo.Nie chciał nawet dobrowolnie,ani sądownie oddać córce połowy mieszkania kamienicy po swojej zmarłej żonie.
Moim zdaniem pan Łukasz nie jest osobą godna naśladowania,w tekście autor ukazał jego skąpstwo,głupotę,egoizm,obłęd posiadania.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka pana Łukasza - bohatera noweli "Nawrócony" Bolesława Prusa.

Pan Łukasz jest głównym bohaterem noweli Bolesława Prusa pt."Nawrócony".Jest wdowcem,posiada córke,której musi oddać spadek po jej matce.
Bohater ma długie,czarne włosy,jest wysoki,chudy,pochylony.Ma około siedemdziesięciu...