Kartka z pamiętnika Marcina Borowicza

4 wrzesnia 1875
Dawno nie pisałem w pamiętniku. Nie mam ani chwili wytchnienia.
Po moim powrocie z wakacji tyle sie zmieniło w gimnazjum, że nie sposób o tym nie napisać. Sam nie wiem od czego zacząć, tak bardzo jestem podekscytowany dzisiejszym dniem. jak już wspomniałem w szkole zaszły zmiany. Nowy dyrektor Kiestoobriadnikow, inspektor Zabielskij i nauczyciele wydają się bardziej wykształceni, oczytani i (co może najważniejsze) wyrozumialsi od swoich poprzednikłów. Mimo iż jest to dopiero mój drógi dzień w szkole po powrocie z rodzinnych Gawronek, to z tego co zaobserwowałem mogę śmiało stwierdzić, że nadeszły lepsze czasy dla mojej edukacji. W końcu ktoś zainteresował się nami, uczniami z Klerykowa i przysłał nam mądrych ludzi z głębi, jakże potężnej i przesyconej inteligęcją, Rosji. Dyrekcja jest tak bardzo miła, że zaprosiła mnie i jeszcze kilka osób, po zajęciach w szkole, do teatru na przedstawienie. Zastanawiam się czy pójść... ale raczej pójdę... co mi szkodzi!!!! Potraktuje to jako forme rozrywki. ciekawe o czym będzie opowiadać ta sztuka wystawiana na tymże spektaklu. Dyrektor wspominał, iż będzie to na podstawie literatury rosyjskiej. Wogóle jaki ja jestem ograniczony jeżeli chodzi o książki rosyjskich pisarzy. Nie wiem czy nie założyć kółka studiującego ową poezję. a nawet jeśli to skąd ją wezmę, z kim i gdzie będę mógł na jej temat dyskutować... hmmm. Później sie nad tym zastanowię, może poproszę o pomoć inspektora...kto wie??
Narazie muszę kończyć jeśli chcę zdąrzyć do teatru. Być może jutro opiszę to popołudnie w pamiętniku...

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

1. Kartka z pamiętnika Marcina Borowicza i Andrzeja Radka, czekam do jutra do godziny 6.30, podkreślam "i" mają byś 2 kartki z pamiętnika, (wyczerpujące na poziomie 2 gim, ten kto napisze 1 temat, lub nie na temat dostanie spam)

1. Kartka z pamiętnika Marcina Borowicza i Andrzeja Radka, czekam do jutra do godziny 6.30, podkreślam "i" mają byś 2 kartki z pamiętnika, (wyczerpujące na poziomie 2 gim, ten kto napisze 1 temat, lub nie na temat dostanie spam)...

Język polski

Kartka z Pamiętnika Marcina Borowicza

Kartka z Pamiętnika Marcina Borowicza...

Język polski

Kartka z pamiętnika Marcina Borowicza. -na podstawie książki.

Kartka z pamiętnika Marcina Borowicza. -na podstawie książki....

Język polski

Kartka z pamiętnika Marcina Borowicza! Opisz wydarzenie związane z próbą wyśledzenia przez profesora Majewskiego miejsca spotkań uczniów.! I trzeba opisać uczucia.! Daje najlepsze, ale za bzdury zgłaszam spam .!

Kartka z pamiętnika Marcina Borowicza! Opisz wydarzenie związane z próbą wyśledzenia przez profesora Majewskiego miejsca spotkań uczniów.! I trzeba opisać uczucia.! Daje najlepsze, ale za bzdury zgłaszam spam .!...

Język polski

Kartka z pamiętnika Marcina Borowicza! Opisz wydarzenie związane z próbą wyśledzenia przez profesora Majewskiego miejsca spotkań uczniów.! I trzeba opisać uczucia.! Daje najlepsze, ale za bzdury zgłaszam spam .!

Kartka z pamiętnika Marcina Borowicza! Opisz wydarzenie związane z próbą wyśledzenia przez profesora Majewskiego miejsca spotkań uczniów.! I trzeba opisać uczucia.! Daje najlepsze, ale za bzdury zgłaszam spam .!...

Język polski

Kartka z pamiętnika Marcina Borowicza.

Data
Kartka z pamiętnika
Gdy dziś szedłem do szkoły myślałem, że to będzie dzień jak każdy inny. Lecz na naszą lekcje języka polskiego przyszedł nowy uczeń. Było to dziwne gdyż większość osób po prostu opuszczała te lekc...